Dizi: Spotless

Bayan Arıza tarafından 4 - Eylül - 2018 tarihinde yazıldı.

İngiliz-Fransız ortak yapım. 2015 yapımı, iki sezon. Karanlık atmosfer, koyu renk hakim, polisiye desen değil, dram desen değil. Suç temalı diyebiliriz. Çok güzel keyifli dizi. Netflix’te tek sezon izledim. Afişini beğenip bir bakayım istedim diziye, bir bakmışım ki bitirmişim ilk sezonu.

Marc-André Grondin olay yeri temizleyicisi esas oğlan Jean Bastière rolünde, C.R.A.Z.Y. filminden severiz bu yakışıklı Kanada’lı aktörü. Miranda Raison, Jean’ın karısı Julie Greer-Bastièrei canlandırıyor. Pek sevgili Denis Ménochet ise esas oğlanımızın sorunlu erkek kardeşi Martin Bastière rolünde. Kötü adamımız Nelson Clay’i ise Brendan Coyle canlandırıyor.

Yasalara bağlı yaşayan olay yeri temizlemeci olan Jean’ın sürekli sorun çıkaran kardeşi Martin bir anda çıka gelir ve derken başları ganster Nelson ile belaya girer. Olay içinden çıkılmaz bir hal alır. Kendilerini suç dünyasının içinde bulurlar.

Dizi hakkında beyazperde.com’da da şöyle yazıyor:
“Jean, bir olay yeri temizleme şirketinin sahibidir. Sakin, sıradan bir yaşantısı olan Jean’in hayatı kardeşi Martin’in ortaya çıkmasıyla bozulur. Martin bir suça karışır ve yardım etmesi için kardeşine gider. Geçmişi yüzleşmek zorunda kalan Jean, kardeşi yüzünden kendisini suç dünyasının içerisinde bulur.”