Sakin

Bayan Arıza tarafından 8 - Ekim - 2010 tarihinde yazıldı.

Caner'den Sakin kritiği (Studio Live, 26.07.08)

Tam hatırlamıyorum altı mı oldu yedi mi ama Sakin konserlerini bi yana geçtim..İzlediğim en güzel ve en çok eğlendiğim konserlerden biriydi..

26 Temmuz 2008 Cumartesi Saat: 18:00 suları..
Düzenlemiş olduğum III.İstanbul SakinFan buluşmasına geç kalmış biri olarak VosVos Kafe'ye vardığımda beni ilk Pamfilya karşıladı..Sonra masaya oturduğumda hatırı sayılır sayıda toplandığımızı gördüm o an neden bilmiyorum ama bir rahatlama anı oldu (: İlk gittiğimde (oturma sırası ile kimse alınmasın) (: Tuğçe (Rainbow),Hazal (Charmed),Çağrı (sari_),Adını şu an yazarken hatırlayamadığım Şeyma'nın kafayı hemen bulan kuzeni,Şeyma (Pamfilya),Gizem (Marulus),Yasin (Siyah),Kamil (RadyoKafa) ve Can (canca007) oradaydı..Daha sonra ilerleyen saatlerde Sakin konserlerinin banko isimleri olan İnanç (sky) ve Gülru (çikolatalı pudding) Gülru'nun bir arkadaşı ve babası ile birlikte aramıza katıldılar..
Güzel muhabbetimiz devam ederken ben bir ara kaçtım bir yarım saatliğine falan..Yine sağlam bir sakinfan olan Yasemin'in (BayanAriza) yanına uğramak için kaçtım aslında.. (: O da bizim aramıza katılmak istedi ama başka bir arkadaş grubuyla takıldığı için ve yine bitmek bilmeyen arkadaşlarından birini beklediği için katılamadı malesef.Olsun dedik! Biz genede ziyaretimizi yapalım dedik ayıp olmasın diye..Neyse o kaçtığım zamanda ki muhabbette baya güzel gidiyordu aslında ama ev sahibi olarak tekrar Vosvos'a geri döndüm..
Neyse lafı fazla dolandırmıyım..Gelelim Konser anına..

26 Temmuz 2008 Saat: 22:00 suları StudioLive önünde heyecanlı bekleyiş..
Ha açıldı..hadi tamam girelim artık saat 10 oldu lan niye dışardayız hala falan derken içeri girdik hayırlısıyla..Grup halinde takıldık içeride biraz..O arada Elif'in SakinFan için özel hazırladığı üzerinde kuş ve balon içinde sakinfan yazan çıkartmalarını aldık..Çok sağolsun eline sağlık..Saatini tam hatırlamıyorum ama bir yarım saat sonra falan Ars Longa sahneye çıktı..Bu arada ilk girdiğimizde bomboş olan mekan hızlı bir şekilde dolmaya devam ediyordu..Belki Sakin konserleri arasında seçim yapmam zor olur ama izlediğim en iyi Ars Longa performansı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim..Bizi güzeeel güzeeell Sakin'e hazırladılar.. (:

Vee Sakin Sahnede..
İkarus Başarsa ile hızlı coşturan ve süper bir giriş yaptılar..Sırayla bissürü aksilik yaşandı..İlk başta güzide ve hesaplı mekanımız StudioLive'da havalandırma sistemi nedense konser esnasında çalışmıyordu..Ara ara çalıştığı için bunu elektiriğe zam gelmesine bağlıyorum (: Bir ara Özdemir'in gitar teli koptu..Mekan sıcaklaşınca herkes kan ter içinde kaldı..İki kere elektrikler gitti geldi..ama hiçbiri eğlencemizi durduramadı..hatta ve hatta tam "Artık Gel" çalarken elektrik gidip geldiğinde bi ara amfiler sağlam kaldı ama mikrofonun sesi hemen gelmedi sanırım..Bizde o bölümde sesimiz yettiğince eşlik etmeye çalıştık.Sonra bunu duyan Onur Artık Gel'in sonunda süper bir çığlık şov yaptı (: "Sentetik Sezar"ın sonunda yere yatmaya çalışmamız kalabalıktan dolayı olmadı ama "Dönsün"de kalabalığa rağmen 5 kişi sarılıp dönerek söylememiz…ve "Edepsiz Komedya"da parmak dansımız gerçekten çok güzeldi..ki özellikle Onur'un çok hoşuna gittiğine eminim..Çok mutlu gördüm şarkıların sonunda onu.. (He bi de Barışarock'ta yepyeni koreografilerimizle yine ordayız) "Küçük Prens"le "Bu Defa"da deyim yerindeyse kendimizden geçtik..Yeni şarkılardan "Bizim Değil" ve "Seninle" çok güzeldi gerçekten..Hee sonlara doğru bi de gene sitemizden Yasmincix nickli Yasemin'i gördüm meğer o da ordaymışta arkalarda takılıyormuş..Bu arada unutmadan BayanAriza'ya da burdan ayrıca selamlarımı iletirim (:

Ve konser "Denek Hayatım"la son bulur..Geriye tatlı bir yorgunluk ve tebessümü eksilmeyen yüzler bırakır..

Çıkışta ise biraz kulisin önünde oyalandıktan sonra Cenker'in de daveti ile Peyote'ye doğru yol aldık.Ki bizimkiler dörtlü halinde oradaydı..10 kişi falan zaten kalabalık olan mekanda güç bela oturabildik..Onur çıkarken gördü bizi ve bir 5-10 dk. takıldı bizle..Çok teşekkür etti hepimize ve vedalaştık..Böylece bir konser gecesinin daha sonuna geldik.. (:

Peki bu gün bize neleri göstedi ?
– SakinFan'larının her yaştan çil yavrusu gibi büyüdüğünü ve güzel dostluklar doğduğunu..
– Sakin'in sahnede her türlü aksaklığa rağmen inanılmaz enerjisini bize yansıttığını ve moralleri bozulmadan devam ettiğini..
– Albümde olmayan her şarkıyı deli gibi arşive bi şekilde katmak istediğimizi..
– Bize dar alanın pek yaramadığını geniş alanlarda daha rahat coşabiliceğimizi..
– Artık en azından albümdeki şarkıların tamamını bilipte konsere gelenlerin olduğunu..
– Sakin'in biz de dahil kemikleşmiş bir dinleyicisi olduğunu..
– Her fan buluşmasında yeni ve iyi dostları kazandığımızı.. (Bkz: Rainbow ve Charmes ikilisi ve özellikle gecede beni ağırlayan Marulus ve Siyah ikilisi..

Neyse işte..Uzun lafın kısası..Konser günü böyleydi..

Peki ya sonrası ? (:

-Son 3 kişi olarak kalsak ta (Yasin-Ben-Gizem) bir sakinfan buluşmasının yaklaşık 22-23 saate ulaşarak rekor kırması (:
(Hee Yasin'in doğum günü bugün bi de unuttum bak =p Onur'da kutladı sahnedeyken ben bile unuttum düşün artık)
-Sabaha karşı yapılan rakı sefası..ve dayanmayan sızan bünyeler..
-Sabah Osmanbey'in arka sokaklarında bir evde ne işi olduğu anlaşılmayan atlet-don gezen bir şahıs (ki kendisi üstüne bir de tır şoförüymüş) tarafından zorla uyandırılmam..Gerçi herif kahvaltı için uyandırdı tamam ama bırak kardeşim sanane! zaten sabah yatmışım.. (: Neyse genede güzeldi..Burdan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.. (: (Bana ne oluyosa)