RocknCoke 2007

Bayan Arıza tarafından 7 - Ekim - 2010 tarihinde yazıldı.

RocknCoke 2007 izlenimlerim…

Grunge kuşağı bunu kaçırmamalıydı!

Chris sanki aileden biri gibiydi. Biz grunge kuşağı elemanları için ulaşılamaz bir şeydi. Ama o gün sahnede sanki bizden birinden daha fazla bizimleydi. Ailemizin son bireyi gibi. O kadar sıcak ve içtendi ki. Hikayelerini anlattı. Eşi Vicky'i tanıştırdı. Söylediği şarkıyı ona yazdığını söyledi, yanına gitti. O kadar samimi, yapmacıksız, insan gibi insandı.

Ağırlığı solo albümlere verse de. O kadar bilinen şarkıların arasına güzel yedirdi bence..ve sanki…aile içinde olduğu için kişisel takılmak hoşuna gitti..ve solo albümlerinin hepsini şarkı şarkı bilmesemde…deli gibi alkışladığımı ve eşlik etmeye çalıştığımı hatırlıorum..ve buradan hoşnut olarak ayrıldığını düşünüyorum..

(Arkadaşlar, dream tv de sahne almadan önceki bir röportajına denk gelmişler…chris "her zaman değişik yerlere gitmek istediğini fakat gerek soundgarden gerekse audioslave döneminde grup arkadaşlarının evlerinden fazla uzaklaşmak istemediğinden" dem vuruyormuş.. ve en son küba konserinde değişik yerlere gitmesi gerektiğini hissetmiş..)

Smashing Pumpkins bence masturbasyon yaptı…zero, today, tonight tonight vee bullet with butterfly wings (bu şarkıda öyle bir zıplayıp "spine on my rage, I'm still rat in a cage" die bağırdım ki..yanımda konser izleyen ufak kızlar -herhal- üzerimize düşer filan diye öyle beni izlediler…eee olduk yine 105..:) haricinde adam fazla kişisel takıldı…yaa ilk kez geldiğin bir yere ..biraz aralara tıkıştır dimi ..(türkiye forması giyse de ..pek bişi ifade etmedi..yapmacık kaldı..) Ama o aralara iyilerden bikaç tıkıştırdı..:) Ama yine de kalan Smashing elemanlarını görmek güzeldi..Darcy ve James Iha olmasa da.. olsa herhal biz ölürdük..ve billy böyle çalmayabilirdi…(ama çalabilirdi de..siamese dream albümüydü galiba..her şeyin kaydı bitio..adam dio ki..benim içime sinmedi tümünü ben çalcam..al işte billy corgan modülü..:) James Iha artık prodüksiyon şirketi sahibi..ve Darcy den hiçbir haber yok…

Manic Street Preachers ise tam beklediğim gibiydi..beklediğim hemen hemen herşeyi çaldılar..basçıları nicky wire konser videolarında izlediğim gibi, sempatikti..önümdeki bir kız durmadan onu çekti ve o da bunu fark etti ve ona özel hareketler yaptı zıpladı bacaklarını açtı filan…James Dean konser videolarındaki kadar soğuk değildi…hatta neden siyah t-shirt giymesi konusunda bir espri yaptı ama…ben tam olarak anlamadım..:) (muhtemelen soğuk espri olabilir 🙂 seyircide pek bi tepki vermedi..en azından ben duymadım… ve izlediğim hiçbir konserde izleyiciyi alkışladığını görmediğim James Dean…kulise girmeden önce (ben öyle bir alkışladım ki) tekrar döndü ve alkışladı…onlar da böyle birşey beklemiyorlardı kanımca..onlarında hoşuna gittiğini düşünüyorum…

Ve naçizane bir görüş..bu ilk defa gelen gruplar (ve bir genellemeyle, türkiye'ye ilk gelen insanlar) nasıl bir potansyiel barındırdığımızı bilmiyorlar..çok şaşırıyorlar..ve bunun beni çok eğlendirdiğini söyleyebilirim :=)

Özgür "Beer_dir_bear" Zorlu