Replikas (15 Eylül 2004 – Bronx)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Replikas (15 Eylül 2004 – Bronx)

Tabii ki yine en önden izledim. Başka bir ihtimal söz konusu bile olamaz. Her konseri en önden izlerim. Eğer en önden izlememişsem gidip TV'den izlerim daha iyi. Müzisyenleri görmem lazım, adam nasıl çalıyor görmeliyim, bakışlarımız çakışmalı hatta. Setlist'i bile kaptım dün, zaten gitariste söyledim başta: "Setlist benim" dedim.

Konser öncesi exBronx'ta demlendik. Saat 24.00 gibi ex olmayan Bronx'a gectik. Mekân kalabalık mıydı? Aslında evet. Ortam iyi sayılırdı. Ses düzeni de bu kez iyiydi diyecem, şaşıracaksınız;-) Replikas sağolsun, kulaklarımızın pasını sildi bu kesin. Erkin Koray cover'larını unutmadılar tabii. Köle Doyuran, ah bayılıyorum o albüme. Konser bittiğinde saat 2'yi geçiyordu.

Gitaristle konuştum konser sonrası. Kendilerini İTÜ Rock Festivalleri döneminden beri takip ettiğimi ve müziklerini sevdiğimi söyledim. Ayaküstü konuştuk biraz, iyi oldu. Orçun, Barkın, Selçuk ve Gökçe, seviyoruz kendilerini. Adamlar yıllardır aynı çizgilerini devam ettiriyorlar, gayet mütevazi ve içtenler.