Dizi: Nowhere Boys

Bayan Arıza tarafından 7 - Haziran - 2018 tarihinde yazıldı.

işte bir Avustralya yapımı bir bilim kurgu, aksiyon, macera dolu Netflix dizisi daha. İsmi Nowhere Boys. Türkçe’ye “Kayıp Evren Çocukları” ismiyle çevrilmiş. Diziyi izleyince manidar bir isim verdikleri anlaşılıyor.

2013-2018 yılları arasında oynamış ve her bölüm 26 dakikalık mini dizi şeklinde. ABC Me kanalında yayınlanmış. Bir sürü ödül almış aslında çocuk dizisi sayılabilecek çıtır çerez bir dizi. Yoklukta gider:)

3 sezonu Netflix’te mevcut. İlk 2 sezon birbirinin devamı şeklinde. 3. sezonda başka oyuncular var ve “Two Moon Rising” denmiş ona da. Şu anda 3. sezon 6. bölümdeyim. İlk 2 sezon çok daha iyiydi. Oradaki oyunculuk da, konu da daha sürükleyici idi.

Bremlin Lisesi’ne giden ve başka türlü arkadaş olmaları mümkün olmayan, birbirlerinden farklı dört genç, çıktıkları bir orman gezisinden, var olmadıkları bir paralel dünyaya dönüyorlar. Kimse onları tanımıyor, sanki hiç varolmamışlar gibi. Sonrasında iki dünya arasında gidip gelmenin bir şekilde yolunu buluyorlar. Bu da zorlu bir süreç. Çocuklardan en sevdiğim Gotik teenage Felix hallediyor büyü işlerini. “Gölgeler Kitabı” ve tılsım tüm bu gidiş-gelişleri sağlayan araçlardan ikisi.

İlk 2 sezonda oynayan veletler:

Adamım Felix’i Dougie Baldwin canlandırıyor. Sam rolünde Rahart Adams, Jake rolünde Matt Testro, sevimli Andy rolünde Joel Lok var. Bir de bu çocuklara engel olan, sürekli çomak sokan cadı Alice rolünde Victorie Thaine ve onun kızkardeşi olan Phoebe rolünde de Yeni Zelanda’lı oyuncu Michala Banas var.

Keyifli, bolca çekirdek yedirten, kimi yerinde güldüren, komik bir teenage dizisi. İzledim gitti işte:)

5 Cevap bulunuyor.

  1. Ayaz Vatansever dedi ki:

    Bencede kadro değişmemeliydi sence kadro değişmesine rağmen diziye decam edeyim mi. Ben 3.sezon 1. Bölümdeyim.

  2. Fatih Yılan dedi ki:

    4.sezonu da var mı acaba dizinin ?

  3. damla balcı dedi ki:

    Maalesef 4.sezon yok