Konser: Nirvana Tribute Band (20 Şubat 2019, Zorlu PSM)

Bayan Arıza tarafından 21 - Şubat - 2019 tarihinde yazıldı.

Kurt Cobain’in doğum günü kutlaması vesilesi ile Zorlu’da buluştuk. Radyo Eksen’in düzenlediği konserde, konser öncesi 90’lar dinledik (Smashing Pumpkins, Soundgarden, Alice in Chains, Sonic Youth, Nirvana, Pearl Jam, Stone Temple Pilots vb.).

Saat 21.30 gibi Nirvana Tribute Band sahneye çıktı. 3 kişiden mütevellit, sevimli bir davulcu, bir basçı, bir de saçlar kısa küt sarı, grunge hırkası ile solist ve gitar. Sağlak çaldı evet. O kadar da değil :))

Kendilerini 5 Nisan 2012’de Babylon’da izlemiştim. O zamanki performanları daha iyiydi. Belki de mekândan dolayı bilemiyorum. Ama çoştuk mu? Evet! O zamanlara gidebildik mi? Evet! O an hiç bitmesin dedik mi? Evet, evet, evet!

Öncesinde dostlarla demlenmek ve konseri yine en önden izlemek harikaydı. Finalde kırılan gitardan 2 parça almak, bass’çıdan da bir pena kapmak konserin artıları idi. Sahnede kırılan gitardan sonra bir de solist Jon stagedive yapınca tam oldu:)

Sevdiğim Nirvana şarkılarını çaldılar. sanki sevmediklerim varmış gibi:) Sabaha kadar çalsalar dinlerdim. İlk aklıma gelenleri yazayım:

Love Buzz
Come as you are
Lithium
Stay away
You know you’re right
Rape me
The man who sold the world
All apologies
Drain you
Polly
On a Plain
Heart Shaped Box
Smells Like Teen spirit
School
Aneurysm
Breed
İn Bloom
Sliver
Milk it
About a girl
serve the servants
scentless apprentice

Bir de 23 Şubat Cumartesi Kurt Cobain’i anma buluşmamız var. O da Grand Pera’da. Eski Emek sinemasının orası imiş. Sinema iken gitmişliğim var ama mekan olarak bilmiyorum, orada ilk defa bir konser izleyeceğim.

Ben hayatımın her anında O’nu anıyor, O’nu yaşıyor ve O’nu hissediyorum.

Bu da Zorlu’daki konser introsu:

Dünyanın en başarılı Nirvana tribute grubu olarak kabul edilen Nirvana Tribute Band, Kurt Cobain’i ve Nirvana’yı anmak için 20 Şubat’ta Studio’da!

Alternatif müzik efsanesi Nirvana’yı yaşatmak için kurulan Nirvana Tribute Band, bugün Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarını gezerek Kurt Cobain ve Nirvana’nın hikayesini anlatıyor. Birçok eleştirmen tarafından gerçek Nirvana tecrübesine en yakın deneyim olarak nitelendirilen Nirvana Tribute Band, solisti Jon O’Connor’un patlamaya hazır enerjisi ile çarpıcı performanslara imza atıyor. Medya tarafından ilgiyle takip edilen topluluk, Loudwire tarafından da dünyanın en iyi tribute grupları arasında gösteriliyor. Nirvana’nın bateristi Aaron Burckhard’ın “Nirvana’ya en yakın şey!” olarak tanımladığı Nirvana Tribute Band, Nirvana’nın ölümsüz solisti Kurt Cobain’in doğum gününde, 20 Şubat’ta Studio’da…