Fucking Amal

Bayan Arıza tarafından 6 - Ekim - 2010 tarihinde yazıldı.

Uyuyor musun'dan "Fucking Amal"

98 yapım İsviçre filmi. Filmin orjinal ismi: “Fucking Amal”. Amerika’da “Show Me Love”, Türkiye’de “Beni Sev” adıyla yayınlandı. Çok tatli bir film, çok keyifli. Alexandra Dahlström (Elin)’ün oyunculuk yeteneğinden kaynaklanıyor galiba. Oldukça doğal oynamış ve rolüne çok yakışmış. Bir de filmde iki kızın bütün okul arkadaşlarının ve kasabanın kötü gözle bakmasına aldırmadan birlikte olmaları, filmin sonunda insana keyif veriyor.

Amal hikayemizin geçtiği kasabamızın adı. Elin, bu kasabanın pasifliğinden sıkılmış bir kızdır. Çünkü gençlik dergilerinde bir şey moda olduğunda, daha bu kasabaya gelmeden demode olmaktadır. Elin arkadaşları içinde oldukça popüler ve güzel mi güzel bir kız.

Hikayemizin kahramanlarından bir kızımız daha var: Agnes. Kasabaya taşınalı 1,5 yıl olmuş ama henüz hiç arkadaşı yok. Arkadaş kurmakta zorlanan bu kızımız gizliden gizliden Elin’i seviyor. Biraz utangaç ve bunu Elin’e söyleyemiyor. Daha sonra pek bir gizliliği kalmıyor tabi. Agnes’in doğum gününde Elin onu öpünce ikisinin de hayatı değişiyor.