Ekşi Sözlük 12.Yılı Kutlaması (12 Şubat Cumartesi 2011 – Hilton Convention Center)

Bayan Arıza tarafından 14 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Ekşi Sözlük 12.Yılı Kutlaması (12 Şubat Cumartesi 2011 – Hilton Convention Center)

12 Şubat Cumartesi akşamı Ekşi Sözlük 12.yaşgünü kutlaması için hazırlandık. Mekân, Hilton Convention Center idi. Ekşi Sözlük gibi bir oluşum için seçilmiş en berbat mekândı. Geçen sene ki Refresh the Venue'nün rahatlığını çok aradık.

Burada ilk ve son kez 11 yıl önce Placebo'nun ilk konserini izlemiş ve mekânı da hiç sevmemiştim.

Kapı açılışı 17.00 idi. Cumartesi eğlencesi için çok erken bir saat olduğundan, 21.00-21.30 gibi mekâna girmenin mantıklı olduğunu düşündüğümüzden ona göre plan yaptık. Ancak 17.00 gibi sözlükteki entry'lere baktığımda kuyruğun metrelerce uzadığını ve yüzlerce kişinin sırada olduğunu öğrendik.

Bir grup arkadaşımız da 19.30 gibi vardılar, kuyruğun hâlâ devam ettiğini ve hiç ilerlemediğini söylediler. Biz de 20.30 gibi ulaştık ve beklemekte olan arkadaşlarımızın yanına kaynak yaptık. Ancak saatler geçti, kuyruktan çıkanlar oldu, protestolar ve alkış sesleri yükseldi, ayak parmaklarımızı hissedemez hale geldik; sonunda dayanamadık ve Hilton'un kapısına dayanarak içeri zorla girdik. Güvenlik duvarı diye bir şey kalmamıştı haliyle. Yaka kartlarımızı almaya çalıştık, artık dağıtılmadığını söylediler. Bizi aşağı yönlendirdiler. Vestiyer kuyruğu almış başını gidiyordu. İçerde parayla alışveriş edemeyeceğimizi, aynen rock'n'coke'daki gibi bankamatik kartı almamız gerektiğini öğrendik ve kendimize İş Bankası'nın o gece için özel olarak basılan kartlarını alarak, içine bir miktar para yüklettik.

Artık o kadar yorulmuştuk ki bir an önce moda girelim de istiyorduk. Alt katta, dart, basket, boks, dans, araba yarışı, fotoğraf çektirilebilecek alanlar, oturulacak puflar, Kafe Pi'nin ve Bambi'nin standları vardı. Üst kat ise asıl salondu, sahnenin olduğu yerdi.

Biz gelene dek Cem Yılmaz ve Ünlü çıkmıştı. Salonda Bedük öncesi sessizlik yaşanıyordu. İçkilerimizi aldıktan sonra biz de Bedük'ü beklemeye koyulduk. Bedük başladığında ise resmen kıyamet koptu. 1 saat aralıksız dans ettik, çok çok eğlendik. Bedük ara verince biz de etrafı dolandık, birkaç insanla tanıştık. Yaka kartlarının verildiğinin tiyosunu aldıktan sonra yukarı çıktık, uzunca bir bekleyişten sonra yaka kartlarımıza kavuştuk. Bedük'le dans etmeye devam ettik, Franz Ferdinand cover'ları da süperdi, herif de harikaydı.

Dans etmekten yorulduk ve acıktık. Yemek molası verdik, Bambi'nin standının dışarda olması korkunçtu tabii. Biz montlarla bile üşürken bazı ateşli ablalar mini elbiseleriyle ortalıkta salınıyorlardı. Yemek molası sonrası saatimize baktığımızda saatin 01.30 olduğunu ve Bedük'ün hâlâ sahnede olduğunu gördük. Herif, 23.00'ten beri sahnedeydi.

Aslında dünyaca ünlü bir DJ varmış ve gecenin ağır topu O'ymuş, kendisini tanımadığımdan kim olduğuyla bile ilgilenmedim. Bu DJ abi 02.00 gibi sahne aldığında salonda nerdeyse hiçkimse kalmamıştı. Bedük sağolsun herkesin enerjisini finallemişti.

03.00 gibi ayrıldık. Hilton berbattı, organizasyon rezildi. Onca arbedeye rağmen yedi kişi gittiğimiz mekândan yedi kişi çıkmayı ve tüm olumsuzluklara rağmen yine de eğlenmeyi başardık.

Bayan Ariza sundu!:)