EFES PİLSEN ONE LOVE FESTİVAL 9 (19-20 2010 Haziran – santralistanbul)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

EFES PİLSEN ONE LOVE FESTİVAL 9 (19-20 2010 Haziran – santralistanbul)

Efes Pilsen One Love Festival bu yıl da santralistanbul'da gerçekleşti. Dokuz yaşına basan festivalin ağır topları Groove Armada, The Ting Tings, NY'dan muhteşem adamlar Fischerspooner oldu. The Whitest Boy Alive, Sophie Ellis-Bextor, Wild Beasts de müthişti doğrusu. Benim için çok önem arz eden gruplar yoktu ancak Efes Pilsen One Love Festival bugüne dek en çok katıldığım, neredeyse pek sorun yaşamadığım, etkinliğin ve eğlencenin en çok olduğu, insanın sıkılmaya bile zamanının olmayacağı bir festival. Dolayısıyla benim için süper bir headliner olmasa bile (Sonisphere'deki Alice in Chains gibi) yine de keyifli geçti tıpkı diğerleri gibi. Yerli gruplardan Multitap'i çok merak ediyordum, onları da izleme şansım oldu.

Sahneler yine aynıydı, özellikle Tamirane sahnesi dans müziğinden hoşlanan arkadaşlar için süper oldu. Dans anlamında yukarıdaki gruplara ilave olarak Matias Aguayo ile Rainer Truby & Yakuza ikilisi Tamirane'yi çoşturdu.

Pazar günkü İstanbul Sessions yağmurun akibetine uğradı maalesef. The Revolters süperdi eminim çünkü onları langırta dalınca kaçırdık.

Parti Arena'da Murat Beşer'in Oldies But Goldies gecesi ise şüphesiz tüm festivalde en çok eğlendiğimiz kısımdı, sevgili Murat Beşer arka arkaya 80'lerin, 90'ların en gözde şarkıları çaldıkça biz de kendimizden geçip, saatlerce dans ettik. Pazar akşamı Mabbas'ın Mabbas Rock Party'sine kalamadık ertesi gün mesai olduğundan kelli.

Festivalde "Senin Sahnen" diye bir alan vardı. Sponsor Samsung idi. Burada da hem festivalciler hem de Türkiye’nin umut vaat eden yeni grupları yeteneklerini sergilediler ki bazıları Ramadan, Neşeli Milis, Soaked, Dengesiz Herifler, Ars Longa, Model, Kung-Fu gibi. Ramadan'ı ilk kez izledik ve bizi çok şaşırttılar doğrusu 🙂

Bir festival daha böyle geçti. Seneye ne olur bilinmez. Ülkedeki yasaklar gün geçtikçe artıyor. Bir bira firması festival düzenleyebilir mi artık bilemiyorum ama umuyorum ki seneye 10.Efes Pilsen One Love Festival gerçekleşir ve biz de yine gidip eğleniriz.

Efes Pilsen One Love Festival Programı ise şöyleydi:

19 Haziran Cumartesi Ana Sahne
Groove Armada
Fischerspooner
The Whitest Boy Alive
Sattas
Multitap

19 Haziran Cumartesi Senin Sahnen
Ramadan
Neşeli Milis
Soaked

19 Haziran Cumartesi – Club 14.1
FuchsCervus
DearHead

19 Haziran Cumartesi – Tamirane
Matias Aguavo Band

19 Haziran Cumartesi – Parti Arena
Oldies But Goldies

20 Haziran Pazar Ana Sahne
The Ting Tings
Sophie Ellis-Bextor
Wild Beasts
İstanbul Sessions
The Revolters
Gizli Özne

20 Haziran Pazar Senin Sahnen
Dengesiz Herifler
Ars Longa
Model
Kung Fu

20 Haziran Pazar – Club 14.1
Just Jack

20 Haziran Pazar – Tamirane
Rainer Trüeby vs. Yakuza

20 Haziran Pazar – Parti Arena
Rock Party