Dizi: You

Bayan Arıza tarafından 6 - Ocak - 2019 tarihinde yazıldı.

Yine bir Netflix dizisi daha İstanbul trafiğinde yalayıp yutulmuştur efenim.

Dizimizin adı You. Konusu özgün değil evet. Bir sürü klişe de içeriyor evet. Nadir de olsa Dexter’ı andırıyor. Ama Dexter Morgan’daki zekâ Joe da yok. Kaldı ki çok da benzemiyor.

Tüm bu bilindik şeylere rağmen yine de kendini izlettiriyor. Başroldeki esas oğlan ve esas kız da güzel oynamış. 10 bölümün 7’sini farklı yönetmen çekmiş. Ancak kullanılan koyu renkler, replikler, ışık gayet kaliteli ve çekimler hoş.

10 bölümde de tahmin edilebilir yerleri olmasına rağmen gerilerek izledim. Sürükleyici; özellikle iç ses çok etkileyici.

Stalker olma, sosyopatlık, zamane ilişkileri derken birçok konuya da ışık tutmuş aslında. En tehlikeli ve panik durumlarında bile sakin kalmanın bir yolunu buluyor Joe.

Dizide sosyopat, şizofren ama güzel rol kesen Joe Goldberg’i yani başroldeki Penn Badgley’i hiç tanımam. Gossip Girl’i izlemediğim için herifi de tanımıyorum. Oradaki rolü neydi bilemiyorum ama burada güzel oynamış. Esas kızımız Beck’i ise Elizabeth Lail oynuyor, kendine has bir güzelliği var. Rolü gereği de bol bol ağlıyor.

Bir de Pretty Little Liars’dan tanıdığımız Shay Mitchell var. Bu da esas kızımız Beck’in en iyi arkadaşı Peach rolünde.

Bu türü sevenlerin kesinlikle izlemesi gerekiyor…