Dizi: Virgin River

Bayan Arıza tarafından 31 - Ocak - 2020 tarihinde yazıldı.

Sessiz sedasız, keyifli, çıtır çerez, insan temalı, hiçbir doğa üstü olayı olmayan son derece güzel romantik bir drama dizisi izledim Netflix’te. 2019 yapımı ve 10 bölüm. Robyn Carr’ın Virgin River adlı romanından esinlenilmiş. Yaratıcısı Sue Tenney.

Özellikle böyle bir diziyi tercih ettim. Kaldı ki hiçbir zaman bilim kurgu ya da fantastik dizileri sevemedim. Her daim drama olacak, insanlar olacak, karşılıklı diyaloglar olacak. Ben hep insanlarla ilgili gerçek hikayeleri sevdim. Bu da öyle bir diziydi. Kafamı da oldukça dağıttı. Büyük bir prodüksüyon muydu? Hayır! Mütevazi bir küçük kasaba öyküsüydü. Hoşuma gitti.

Dizide “Mel (Melinda Monroe)” adında bir hemşiremiz var. Alexandra Breckenridge’i izliyoruz bu rolde. Kendisi yaşadığı kötü tecrübeler sonrasında Los Angeles’i terkedip, yeni bir başlangıç yapmak için kendisine yapılan iş teklifini kabul edip küçük bir kasaba olan Virgin River’a geliyor. Kendisini kasabanın tek doktoru olan huysuz Doc Mullins (Tim Matheson) karşılıyor. Mel’i oraya gelmeye ikna eden de 20 yıldır bir barışık bir dargın oldukları karısı Hope (Annette O’Toole).

Mel burada işe başlıyor. Doktorun O’nu kabul etmesi ise çok zaman alıyor. Bir de esas oğlan Jack Sheridan var. O da kasabanın bar’ını işletiyor. Eski asker. Bununla ilgili travmaları da var. İyi de bir adam aslında. Fedakar, yardımsever, kibar, düzgün biri. Mel’i görür görmez tutuluyor. Ama Mel’in geçmişinde yaşadığı kötü olaylar var. Bunları anlatarak büyü bozulsun istemem.

Jack’in de yüzeysel bir ilişki yaşadığı Charmaine var. Fakat kız Jack’i seviyor. Jack ise kızla öyle bir ilişki içerisinde değil.

Dizide kasaba insanları var elbette, değişik karakterlerde, her kasaba hikayesinde yer alan. Bir iyi adam da Jack bar’ında çalışan (ki aynı zamanda restoran da sayılır) Preacher (Colin Lawrence) var. O da Paige (Lexa Doig) adındaki hatuna yanık ama hatun da kocasından kaçtığı için kimlik değiştirmiş filan vb. Paige’in bir oğlu var. Preacher da esas kimliğini ve hikayesini öğrense bile kıza yardım etmek, korumak istiyor.

Dizimiz tam anlamıyla tipik bir kasaba hikayesi. Kasabada yaşayan insanların hikayesi aslında. Doğa manzaraları da güzel. 2 günde bitirdim. 2.sezonu da izlerim, e artık ne zaman çekilirse ve Netflix yayınlar ise.