Dizi: The Umbrella Academy

Bayan Arıza tarafından 11 - Nisan - 2019 tarihinde yazıldı.

Netflix’e göre konusu en kısa haliyle şöyle:
“Babalarının ölümüyle yeniden bir araya gelen sıra dışı yeteneklere sahip kardeşler, şaşırtıcı aile sırlarını ve insanlığı bekleyen yakın bir tehdidi açığa çıkarır.”

Gerard Way ve Gabriel Bá tarafından yaratılan, Dark Horse Comics tarafından çizgi roman olarak yayınlandı. Neflix de bu romanı diziye dönüştürdü.

Başrollerinde Misfits’ten tanıyıp sevdiğim Robert Sheehan uçuk-kaçık “Klaus” karakterine ilham vermiş, Gücünü sonradan keşfeden kemancı “Vanya” rolünde de Ellen Page var. Kocaman goril adam “Luther” karakterini ise Tom Hopper canlandırıyor ki O’nu da Game of Thrones’dan biliyoruz. Tetikçi “Cha-Cha” rolünde de aynı zamanda da şarkıcı olan Mary J.Blige var. Maymunumuz “Pogo”yu Adam Godley canlandırıyor.

Şarkı seçimleri güzel, müzikler ve renkler iyi. Radiohead ile finallenen bir bölümü de var. Heroes tadında bir fantastik, bilim kurgu dizisi olmuş.

Toplam 10 bölüm. Pek bu tür dizileri sevmiyor olmasam da, yer yer sıkıcı gelmiş olsa da yine de güzel bir iş çıkarmış Netflix. Bu türü sevenleri mutlu edeceği kesin. Ben polisiye/suç/dram insanı olduğumdan mıdır nedir beklentilerimi karşılamadı. Hayır ne bekliyordum ondan da pek emin değilim ama yer yer sıkıldım. Yine de 10 bölümü sonuna dek izledim. Devamı gelir diye düşünüyorum.

Hazel (Cameron Britton) karakterini çok sevdim bu arada:) Süper tatlı bir tip.

Kıyamet yaklaşıyor. Dünyanın yok olmasına günler kala bu süper kahramanlar bunu durdurmanın yollarını arıyor. Dizinin gidişatı bu.

Fantastik ve bilim kurgu yapımlarından hoşlananlar kaçırmasın.