Dizi: The Politician

Bayan Arıza tarafından 24 - Ekim - 2019 tarihinde yazıldı.

Netflix’in renkli albenisine kapılarak 2 günde hallettim diziyi:) Tür olarak bana hitap etmiyor bu kesin ama yine de izletmeyi başardı. Zaten bir Jessica Lange hayranı olarak bu kadına neden taptığıma bir yanıt daha aldım diziyi izlerken.

Renkler çok güzel bir kere, mekanlar güzel seçilmiş, müzikler güzel. Son bölümde çalan The Cure beni benden aldı. Ryan Murphy’nin adını görünce bir bakmak lazım dedim kendimce. Ben Platt’i ise hiç bilmezdim. Sevdim herifi:) Dylan Mcdermott da var dizide.

Bolca para, zenginlik, görkemli evler, yerler, kıyafetler. Yer yer kara mizah, bolca gözyaşı, müzik de var, dram da.

Esas oğlanımız Payton Lisede okuyor, Amerika başkanı olmayı kafaya takmış bir vaziyette. Kendisi çok zengin bir ailenin evlat edindiği bir genç. Annesi de O’nu çok seven ve sevgisini de gösteren Gwyneth Paltrow.

Payton Harvard’a girmek istiyor ama parasıyla değil, hak ederek. Önce okul başkanı olmak zorunda, seçimi kazanması şart. Bu yolda karşı adayları ve kendisini destekleyenler mevcut. Diğer oyuncular da iyi. Zoey Deutch, Lucy Boynton, Laura Dreyfuss vb.

Dizinin 1.bölümünde diğer başkan adayımız River’in intiharı ile olay kopuyor. Dizi kendini izlettiriyor. Ryan abimizin daha iyi işlerini gördük (nip/tuck) ama bu da lezizdi:) 8 bölümlük, bence 2.sezon gelir.