Dizi: Northern Rescue

Bayan Arıza tarafından 12 - Nisan - 2019 tarihinde yazıldı.

2019 yapımı 10 bölümlük Netflix dizisi. Başrollerinde daha önceden bildiğim 2 ünlü oyuncu var; biri Baldwin kardeşlerden William Baldwin, diğeri de birçok diziden tanıdığım Kathleen Robertson, diğerleri de Kanada’lı yeni oyuncular. Yetenekli ve sevimli genç oyuncular.

Efenim dizimiz dram ve tam bir aile dizisi. Çıtır çerez diyebileceğimiz, öyle ahım şahım değil, ama güzel görüntüler, sakinlik, manzara görüntüleri, sıcak bir aile ortamı için izlenir mi? İzlenir!

Evin babası John West’i William Baldwin canlandırıyor. Kendisi arama kurtarma şefi. Eşi ve 3 çocuğu ile mutlu bir hayat sürerken karısı kansere yakalanıyor ve ölüyor. Çocukları ile birlikte öylece kalıyorlar. Her şey çok hızlı geliştiği için ne yapacaklarını bilemiyorlar. Karısının kızkardeşi küçük bir kasaba yaşıyor. Ablası ölünce eniştesi ve çocukları yanlarına çağırıyor. Kasabada da arama kurtarma işi çıkıyor. Öyle olunca çocuklar istemese de Boston’dan ayrılıp teyzelerinin yaşadığı küçük kasabaya geliyorlar. Teyzeleri de kasabada bar işletiyor. Derken kasabaya alışma çabası, çocukların annelerine olan özlemi, okullarında yaşadıkları zorluklar, ailenin en büyük çocuğunun annesinin bir sırrını taşıması ve üzerinde hissettiği baskı, hepsi hayata tutunmaya çalışıyor. Çok zorluklar yaşıyorlar, zaman zaman annelerini çok fazla özlüyorlar. Teyzeleri de destek olmaya çalışıyor.

Dizinin yaratıcıları; Dwayne Hill, David Cormican ve Mark Bacci.

10 bölüm su gibi akıp gitti. Aile dizisi sevenlerine tavsiye olunur.