Dizi: Locke & Key

Bayan Arıza tarafından 26 - Şubat - 2020 tarihinde yazıldı.

Her şeyden bir parça bir şey bulduğum bir Netflix dizisi oldu. Boyut olayı var, büyü var, gizem var. Çizgi romandan uyarlama imiş.  Çok da beğenmedim. imdb kaç vermiş bilmiyorum ama ben 10 üzerinden 6,5 veriyorum bu diziye.

Görüntüler güzeldi, karanlık ve mistikti. Bir de Kanada prodüksüyonu olunca izlemek zorunda hissediyorum kendimi. Farklı bir tarzı oluyor sonuçta.

10 bölümü de “sonunda ne olacak acaba?” diye izledim. Zaten son bölümdeki her şeyi de tahmin ettim diyebilirim. 2. sezonu çekeriz diye kötü karaktere bir şey yapmadılar. Son derece barizdi.

Efenim dizide, babaları ailesinin gözü önünde öldürülen bir ailemiz var. Bu aile anne ve 3 çocuktan mütevellit. Babaları öldürülünce  grunge’ın memleketi Seattle’dan taşınıyorlar ve babalarının çocukluğunu yaşadığı Matheson’a dönüyorlar. Ev zaten ürkütücü. Hiçliğin ortasında kocaman bir ev, tıpkı Bates Motel’deki Norman ve annesi Norma’nın evi gibi. Evin yanında bir kuyu var. Evin en küçük olan çocuğu b.k varmış gibi kuyunun başına gidiyor, kuyudaki kadın buna sesleniyor filan. Anahtarları bulmasını ve O’na getirmesini söylüyor. Bizim ufaklık da fısıltıları dinleyerek evde gizlenmiş olan anahtarları buluyor. Her anahtarın farklı bir görevi var. İlerleyen bölümlerde ablası ve abisi de olaya dahil oluyor. Bunların okuldaki teenage arkadaşları da. Annesi de bir garip, bir şeyler döndüğünü anlıyor gibi ama saf takılıyor. Fakat bizim bu veletler bir yandan kötü karakter Dodge’a anahtarları vermemeye çalışıyorlar fakat nedense anahtarları kendi çıkarları için kullanmayı da bilemiyorlar.

Çoğu yerde mantık hataları ve ergen zırvaları mevcut. 2.sezonu çekebilirler büyük ihtimalle diye düşünüyorum. Fantastik ve teenage dizisi severler izleyebilir.