Dizi: La Chicas del Cable

Bayan Arıza tarafından 4 - Eylül - 2019 tarihinde yazıldı.

Evet bir İspanyol dizisini daha hatim etmenin onuruyla hepinize merhaba! Yine bir Netflix dizisi. Ana Fernández, Nadia de Santiago, Blanca Suárez ve Maggie Civantos, oyunculardan bazıları. Sekiz bölümden oluşan ilk sezon 28 Nisan 2017’de dünya çapında Netflix’te gerçekleşti. Devamında da 3 sezon daha çekildi. 32 bölüm ve 4 sezon olarak diziyi bitirmiş, dönem dizilerine aşık bir insan olarak pek de sevmiş durumdayım.

1920’lerde Madrid’de geçiyor dizimiz. Ulusal Telefon Kurumunda çalışan dört hatunumuz var; onların arasındaki dostluk, ofis ortamı, hayata tutunmaları, yaşadıkları, o dönemin LGBT ve feminist tavırları ile harika bir dönem dizisi olmuş. O dönemde kadın olmak, çalışan bir kadın olmak, kendi ayaklarının üzerine durup özgürlüğü yakalamak zor iken birçok şeyi birlikte başarıyor bu kadınlar.

Lidia esas kızımız nam-ı diğer Alba. Hapise atılmamak için bir polisle anlaşıyor ve telefon şirketinden para çalmak için oraya çalışan olarak giriyor. Çalışan olarak girmek için de katakulli yapıyor, başka bir kadının ismini çalıyor.

İşe alım sırasında 3 kadınla tanışıyor Lidia ve en iyi dostları oluyor bu kızlar yani Carlota (Ana Fernández), Marga (Nadia de Santiago) ve Ángeles (Maggie Civantos).

Bir de bizim Alba’nın çocukluk aşkı var; Francisco’yla (Yon González) vakt-i zamanında köylerinden çıkıp Madrid’e kaçmışlar. Birbirlerinin izlerini kaybediyorlar filan derken bu şirkette karşılaşıyorlar. Bir de şirket sahibinin oğlu var Carlos, O da bizim Alba’ya yanık:) Ama Carlos’un kötü kalpli bir annesi var.

Çok bölüm, 4 sezon var. Keyifle izledim. Hiç bitmesin dediğim dizilerden. İspanyolcayı da artık söker gibiyim 🙂

Keyifli izlemeler!