Dizi: Historia de un crimen: Colmenares

Bayan Arıza tarafından 5 - Ağustos - 2019 tarihinde yazıldı.

İngilizce adı ile “Crime Diaries NIGHT OUT”. 2009 yılında yaşanmış bir olaydan uyarlanmış olan bu dizi Kolombiya’da geçiyor hatta Bogota’da. Kolombiya’da bu dava 2010’dan 2019 yılına kadar sürmüş. Gerçek olaylardan esinlendi.

Yönetmenler Juan Felipo Cano ve Felipe Martinez Amodor. 8 bölümlük bir dizi. Şu an 6. bölümdeyim. Dizi tabii ki İspanyolca. Suç ve gizem dizisi.

Bir Cadılar Bayramı partisine giden üniversiteli Luis Andrés Colmenares’in cesedi bulunur. Kendisini genç Kolombiya’lı aktör Ernesto Campos canlandırıyor. Ölümü bir kaza mı yoksa cinayet midir?

Olayla ilgili olarak Luis Andres’in sevdiği kız olan Laura Moreno  ve eski sevgilisi Jessy Quintero suçlanır ve ev hapsine mahkum olur. Ancak Luis Andres taşralı bir gençtir. Ölümüne neden olan kızlar zengin ve nüfuslu ailenin çocuklarıdır. Asıl olayın sorumlusu olduğu düşünülen Laura’nın eski sevgilisi Carlos Cardanes ise parasını kullanarak dışarıdadır.

Öldürülen gencin annesi ve babası adalet arayışı içerisinde. Savcı bey ve yardımcısı onlara yardım etmeye çalışırken adaleti engellemek ve örtbas etmek isteyen bir sürü insan onlara engel oluyor.  Sonunda neler olacak ben de merak ediyorum. Luis Andres’in ailesi ve savcı adaletin yerini bulması için uğraşırken başarılı olabilecekler mi göreceğiz.

Sürükleyici olmasının yanısıra, farklı bir ülkeye ait bir suç dizisi izliyor olmak da güzel. İspanyolca kulağımı tırmalıyor olsa da -La Casa de Papel’e rağmen- merakla izliyorum.