Dizi: Good Morning, Verônica

Bayan Arıza tarafından 13 - Ekim - 2020 tarihinde yazıldı.

Netflix sağolsun, dünya dillerini ve dizilerini bize kazandırıyor. Bu bağlamda şahane bir Brezilya dizisi izledim. Hayır, pembe dizi değil. “Good Morning, Verônica” dizimizin adı. 1 Ekim’de Netflix’te yayınlanmaya başlayan bu güzel polisiye, Veronica isimli kadın polisimizin bazı gizli kapaklı olayları ortaya çıkarması ile ilgili.

Ilana Casoy ile birlikte Andrea Killmore takma adıyla romandan sorumlu yazar Raphael Montes tarafından yaratılan dizinin yönetmenliğini José Henrique Fonseca üstleniyor.

8 bölümlük bu güzel dizide gerilim bitmiyor, merakla izlettiriyor kendini. Bir de güzel Portekizce olunca daha da çekici hale geliyor dizi. Başroldeki esas kız Veronica Torres rolünde fıstık hatun Taina Müller var, manyak koca Claudio rolünde Eduardo Moscovis, zavallı karısı Janete (Portekizce de Janeç) rolünde ise Camila Morgado oynuyor.

Veronica, 2 çocuğu ve kocası ile yaşayan bir polis memuru. Babası da polis memuru imiş. Öldü süsü verilerek bir huzur evine yerleştirilmiş. Aslında emniyette “baba” dediği polis şefi tarafından onları korumak için yapılmış. Veronica ise, yıllar boyunca babasının annesini öldürüp intihar ettiğini sanmakta.

Kadınları internette kandırarak gururlarını kıran bir pislik herifle başlıyor dizi. Veronica bu kadınlara yardım ederken TV’de kendi numarasını veriyor yardıma muhtaç, şiddet gören kadınlar için.

Tam da bu noktada psikopat bir kocası olan ve kocası tarafından fena halde manipule edilen Janete, Veronica’ya ulaşıyor. Fakat Janete’in kocasının arkası sağlam. Askerî bir nüfuzu var ve kimse O’na bulaşamıyor.

Veronica kadına yardım etmek istedikçe kendi bağlı bulunduğu polis merkezi dahil kimse kendisine yardımcı olmak istemiyor. Tehdit ediliyor, canına kast ediliyor, ailesi ile yaşadığı eve gelip köpeklerini öldürüyorlar, aynı şekilde babasını da bulup kolunda sigara söndürüyorlar.

Derken aslında bu sadece buz dağının görünen yüzü. Bizim cesur kadın polisimiz çok pis işlere bulaşıyor.

Daha fazla spoiler vermek istemiyorum. Polisiye sevenler bir solukta izleyeceklerdir. Ben şahsen beğendim.