Dizi: Dirty John

Bayan Arıza tarafından 26 - Şubat - 2019 tarihinde yazıldı.

Bu dizi de henüz bitmişken sıcağı sıcağına yazmak istedim. Efenim dizimiz 8 bölümden ibaret. 40-42 dakika civarında her bir bölüm. Netflix sürekli gözümüze soktuğundan bir bakayım dedim. Bakış o bakış!

Dizimizin adı Dirty John, adı üzerinde harbiden de kirli bir adam John. Hatta şerefsizin önde gideni:)

Eric Bana da Connie Britton da güzel oyunculuk çıkarmışlar. Bir çırpıda izlediğim dizideki Eric Bana’nın oynadığı “John Meehan” karakteri ne berbat bir tipmiş, tam bir manipulatör, psikopat ve yalancı. Ancak ben Ozark’tan beridir Julia Garner’ı pek sevdiğimden oyumu O’ndan yana kullanıyorum.

Aslında bir podcast imiş. 30 milyon kez indirilmiş bu gerçek suç hikâyesi.

Yaşananların gerçek oluşu olayı daha da sürükleyici kılıyor zaten. Oldum olası gerçek öyküleri çok sevmişimdir.

Dizide bir esas oğlanımız var ki John Meehan. Bir de buna aşık olan Debra Newell var ki zavallım, iyi niyetli bir kadın. Adam o kadar ustaca yalan söylüyor ki anlamak mümkün değil, etrafındaki herkesi etkileyebiliyor, pek güzel kandırıyor da.

Bir de esas kız esas oğlana aşık olunca durum daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Debra’nın yetişkin 2 kızı var, bir de yeğeni. Onlar durumu farkedip Debra’yı uyarmaya çalışsalar da evet uyanıyor sonunda ama geç oluyor biraz tabii. Olaylar iyice çirkinleşiyor.

Merakla izlediğim bir dizi oldu. Sürükleyici bir gerilim dizisi.