Barışa Rock (9 Ağustos’08 – M.Akif Ersoy Piknik Alanı, İstanbul)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

BarışaRock (9 Ağustos'08 – M.Akif Ersoy Piknik Alanı, İstanbul)

Bu yıl 6.'sı düzenlenen BarışaRock'a -bir yıl fireyle- yine katıldım.

İzlemek istediğim gruplar cumartesi günü sahne alacakları için ve pazar gününe de çok bitkin olduğumdan bu yıl sadece cumartesi günü BarışaRock'a gittim. Çok da isabetli oldu. Gerçi pazar günü Hakan Kurşun'u izlemeyi çok istiyordum ama maalesef akşamdan kalma durumları buna engel oldu. Hakan Kurşun'u bugüne dek canlı izleme şansı yakalayamadım çünkü çok çok az konser veren bir insan.

Sakin'de en öndeydik Sakin Fan'daki arkadaşlarımla beraber, hatta bir de pankart açtık. Onun öncesinde çıkan Gren'i de önden izledim, Sakin'den sonra Mor ve Ötesi sahne aldı. Yerimizi kaybetmedik. Onları da her zaman olduğu gibi yine en önden izledim. Sakin'in ve Mor'ların profesyonellikleri müthişti yine, çok seviyorum bu adamları.

4 hatun olarak girdiğimiz mekânda bilumum aktiviteye katıldık, ufak maceralar yaşadık ve eskilerden de bir çok arkadaşımı gördüm, bir sürü insana selam verdim, selam aldım, halaylara katıldım, halayları bozdum, tam bir aktivisttim:)

Festival alanında, serdarcharliebrown ve Ychorus Obası'nın oymak başı sayın cocteautwince ile de bir araya geldik, nihayeeeeeeeeeet! Maalesef uzun soluklu muhabbet etme şansımız olmadı çünkü hepimiz farklı yerlere dağıldık, devamlı koşturmaca halindeydim:) Sonra ben bir ara kendi arkadaşlarımdan uzaklaşıp Sakin Fan'la takıldım. Hatta Gren'den sonra Mor ve Ötesi bitene dek hep onlarlaydım.

Her şey bir yana, işin en güzel yanı, gecenin 3'ünde Onur Özdemir'le nihayet tanışabilmek ve uzun uzun konuşabilmekti. Bu benim için sürprizdi. Çok tatlı bir insan, dünya iyisi ve çok samimi. İyi ki var. Soner'e de sevgiler buradan, O'da çok içtendi.

BarışaRock bu sene beni tatmin etti. Seneye olmayacağı söyleniyor. Umarım tersi çıkar.