The Lost Room

Bayan Arıza tarafından 2 - Kasım - 2010 tarihinde yazıldı.

The Lost Room 'Yaşayan Nesneler'

Peter Krause'ı Six Feet Under'dan hatırlarsınız. DVD'nin kapağında fotoğrafını gördüm ve "Peter Krause'ın filmi olduğuna göre kötü olmasa gerek" düşüncesiyle filmi hemen aldım. Film hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Harika bir tercih yaptığımı ve bir sürprizle karşılaşacağımı nereden bilebilirdim ki? Filmi, DVD player'a koyup, "Play" tuşuna bastım, geçen sürede bana neler olduğunu bilmiyorum 🙂

3 bölümden oluşan The Lost Room (Bölüm 1- Anahtar ve Saat, Bölüm 2- Tarak ve Kutu, Bölüm 3- Göz ve Esas Nesne) kısa bir girizgâhtan sonra, dedektif Joe Miller'ın bir motel anahtarı bulmasıyla başlıyor.

10 numaralı motel odasının anahtarı siz hangi kapıyı açmak istiyorsanız o kapıyı açmaktadır. Ancak bu motel anahtarı 100'e yakın gizemli nesneden sadece biridir.

Sözkonusu odanın ve nesnelerin inanılmaz güçleri vardır. Nesneler birbirleriyle bağlantılı olup, garip işlevlere sahiptir.

Joe Miller yani Peter Krause, anahtarın gizemini çözmeye başlamışken, oda resetlenir ve kızı Anna odada kaybolur. Joe Miller, kızı Anna'yı tekrar görebilmek için birçok tehlikeyle karşılaşacak, doğru nesneyi bulmaya çalışacak ve bu süreçte kötü adamlar peşini hiç bırakmayacaktır. Bu süreçte Jennifer Bloom ile tanışacak, nesneleri iyi bilen Jennifer, Joe Miller'ı kandırmaya ve güvenini kazanmaya çalışırken yanından da hiç ayrılmayacaktır.

The Lost Room'un bölümleri, kısa bölümler olmadığı gibi her bir bölüm standart filmlerden bile uzun sayılır. Yani karşınıza 4 saatten fazla süren macera, gizem ve çözülmesi gereken yığınla olay çıkıyor. Film, o kadar sürükleyici ki keyifle, heyecanla ve merakla izleniyor. Bana kalırsa bu senaryodan birkaç sezonluk bir dizi bile çıkabilirdi. Bizim dedektif biraz ustaca ve hızlıca olayları çözüyor. Tüm bu mistik olayları adeta soluğunuzu tutarak izliyorsunuz.

2. bölümde, sevilen İskoç tiyatroculardan biri Ewen Bremner'de var ki kendisini Trainspotting ve The Acid House'tan hatırlarsınız.

Yönetmenler
Craig R. Baxley
Michael Watkins

Senaryo, hikâye
Laura Harkcom
Christopher Leone
Paul Workman

Oyuncular
Peter Krause
Julianna Margulies
Peter Jacobson
Dennis Christopher
April Grace
Elle Fanning
Harriet Sansom Harris
Margaret Cho
John Beasley
Tim Guinee
Jason Antoon
Nicholas Guilak
Kevin Pollack
Ewen Bremner
Chris Bauer
Ann Cusack
Jorge Luis-Pallo
Roger Bart

Siz de bu tip filmlerin insanıysanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir film. Ben şimdilik 2 kez izledim. Yakında bir sorti daha yapacağım.