Testament (14 Mart 2006 – Yeni Melek Gösteri Merkezi)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Testament (14 Mart 2006 – Yeni Melek Gösteri Merkezi)

Nihayet hayâller gerçek oldu!

14 Mart 2006 gecesi 21.00 gibi Yeni Melek’te lisedeyken Overkill ile beraber en çok dinlediğim gruplardan biri olan Testament’i izlemek üzere hazırdım. İçerde ön grup vardı biz mekâna vardığımızda, izlemedim ve Testament'in sahneye çıkmasını bekledim.

Ortam kalabalıktı. Yine Sebastian Bach ve bilumum eski grupların konserinde gördüğüm üzere bizim eski tayfayı gördüm. Nerdeyse tüm yüzler tanıdıktı.

Sahnenin sol tarafına çöreklendim ve beklemeye koyuldum. Yeni jenerasyon sağolsun fidan gibi olduğundan ve bendeniz de pigme olduğumdan zıplayarak hoplayarak bir şekilde sahneyi görmeyi başardım. Genellikle pek iyi olmayan Yeni Melek’in ses düzeni bu kez oldukça iyiydi. Konseri beklerken Annihilator'larla, Kreator'larla ısındık:)

Chuck Billy abi o yarma haline rağmen herkesi bağrına bastı adeta, “You’re so fucking amazing” diyip durdu. Seyirciden çok etkilendi. Testament üyelerinin hepsi çok sevecen, canayakın tiplerdi. Alex Skolnick’in hastasıyım o ayrı:) Bir ara sahneye seyirciler akın etti. Görülesi bir andı cidden. "Over the Wall" sırasında sahnede bi sürü tip vardı, aklıma geldikçe gülümsüyorum hâlâ.

Bence izlenmesi gereken bir konserdi. Bis’ten sonra "Alone in the Dark" ile devam ettiler. Keşke 2.bis daha yapabilselerdi. Ben çok keyif aldım konserden, aslında umduğumdan iyilerdi, yaşlarına ve onca seneye rağmen çok iyilerdi. Hele ki Burnt Offerings'i, Over the Wall'ı, Alone in the Dark'ı, Souls of Black'i canlı izlemişim, daha ne olsun:)

Buyrun efenim bu da setlist:

the preacher
the new order
the haunting
electric crown
sins of omission
burnt offerings
souls of black
into the pit
the legacy
practice what you preach
trial by fire
over the wall

* Bis:
alone in the dark
disciples of the watch
raging waters

1 Cevap bulunuyor.

  1. Tuna Bilgi dedi ki:

    Evet, ben de oradaydım… İçime nüfuz etti bütün ilkgençliğim ve thrash aşkım.. Çok güzel ve özel bir konserdi..