Skunk Anansie yine İstanbul’a geliyor!

Bayan Arıza tarafından 17 - Nisan - 2012 tarihinde yazıldı.

Enerji, müzik ve Skin’le dopdolu bir gece… 16 Haziran Cumartesi gecesi Santral İstanbul dahilinde hizmet veren ve bugüne kadar birçok yerli ve yabancı performansa ev sahipliği yapmış olan Otto Santral’deyiz.

Deborah Anne Dyer, sahne adıyla Skin, müzik kariyerine 1990’larda müzik piyasasını domine eden İngiliz rock hareketinin öncülerinden Skunk Anansie’de vokalist olarak başladı. Sahne ismini siyahi renginden ve dazlak saç modelinden alan sanatçı, Skunk Anansie ile “Paranoid and Sunburnt” (1995), “Stoosh” (1997) ve “Post Orgasmic Chill” (1999) adlı üç başarılı albüme imza attı. İngiltere başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında sadece albümleriyle değil Skin kontrolündeki enerji dolu performanslarıyla sükse yapan grup, 2001’de müzik kariyerini noktaladı.

Solo projelere yönelen Skin, 2003 senesinde “Fleshwounds” adındaki ilk albümünü piyasaya sürdü. 2006’da ise “Fake Chemical State” adıyla 2. solo albümünü yayınladı. Birlikte müzik yapma dürtüsüne daha fazla karşı koyamayan Skunk Anansie, orjinal kadrosuyla 2009’da tekrar bir araya geldi. 2010 yılında yayınladıkları 4. stüdyo albümleri “Wonderlustre” ile sahnelere dönen Skunk Anansie, grup olarak ilk Türkiye konserini 17 Temmuz 2011’de Rock’N Coke’da verdi ve tartışmasız olarak festivalin en çok beğeni toplayan ismi oldu.

Hayatındaki tek ‘olmazsa olmaz’ın müzik olduğunu söyleyen, fırsat buldukça eğlenmekten ve eğlendirmekten geri kalmayan birinin en sonunda ‘yeter artık, dinlemek istediklerimi çalın’ isyanıyla DJ kabinine kurulması haliyle kaçınılmaz bir durum.  2010 yılından bu yana fırsat buldukça dünyanın dört bir yanındaki kulüplerde DJ’lik yapan Skin, konserlerdeki enerjisini aynen kulüp ortamına taşıyor. Kah kendi parçalarının dans mix’leri, kah rock ve dans müziğinin unutulmazları hit’leri derken, Skin'in mikrofonu kapıp parçalara eşlik ettiği bir gece düşünün! 

Skin From Skunk Anansie DJ Set
 16 Haziran 2012 22:00
Otto – Santral, İstanbul
Ayakta – 75.00 TL

Kaynak: Milliyet Sanat