Sepultura (23 Mart 2005 – Yeni Melek)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Sepultura (23 Mart 2005 – Yeni Melek)

Irkçı bir insan değilim ama zencileri hoş bulduğumu söyleyemem doğrusu. Ama efenim bu DERRICK GREEN beyefendi neymis öyle ya?

Konserden ziyadesiyle tatmin oldum. Sahneye geç çıktılar, seyirci olarak isyan ettik ama adamlar hakkını verdiler.

Ben davulu cok tuttum bunu bir söyleyeyim en başta. Igor süper süper. Hâlâ çok iyi, çok sert. Andreas Kisser'in soloları müthişti yine, gitarına kurban olurum. Paulo Jr. arkada kalmıştı, atraksiyonu yoktu.

Konser mekânı, Yeni Melek'ti. Orada en son Sebastian Bach'i izlemiştim. Gözlerim beni yanıltmıyorsa Sebastian Bach'tan daha çok insan vardı. Yine yıllardır gördüğüm tipler, bizim eski kötü keman, hassikthe-r, haydar, ekol, gitanes tayfası…

Sepultura'dan önce iki tane ön grup çıkmış. Biri False in Truth'tu biri de bilmem kim. False in Truth'u severim. Ancak Sepultura kadar değil:) O yüzden ön grupları izlemek yerine direkt Sepultura'ya gittik.

Mekâna vardığımızda zaten 21.00'di, evde ve kapıda biraz demlendikten sonra içeri zıpladık. Önce asağıdaydık. Sonra yanımdaki şahsiyetin baskılarına dayanamadım, "illâ balkona çıkalım" dedi. Kendisine her ne kadar "ben her konseri en önden izlerim, uzaktan izlersem bir anlamı kalmaz, burada olmam ve hissetmem lâzım" dediysem de dinletemedim ve balkona çıktık. Hayatımda ilk defa balkondan konser izledim. Ne doğru dürüst pogo yapabildim ne de hareket edebildim. Ama yine de balkondaki tiplerin yanına çöreklendim ve balkondan hem sahneyi, hem de aşağıdaki izdihamı görmüş oldum.

Peki ne çaldılar? Ben zaten Beneath the remains, Arise, Chaos A.D., Rootz ve Schizophrenia icin gitmiştim. Beklediğim şarkıların hepsini çaldılar diyeyim de gelmeyenler kafalarını duvarlara vursunlar:)

Roots Bloody Roots, Territory, Attitude, Beneath the Remains, Desperate Cry, Refuse/Resist, Arise, Biotech Is Godzilla, Chaos A.D. ilk aklıma gelenler.

Bir ara şeye sinir oldum, Andreas'a, herif dünya kupası geçeli kaç zaman olmuş, "Turkey 0, Brasil 1" filan dedi. B.k var sanki:)