Seether Konseri Kritiği

Bayan Arıza tarafından 19 - Mart - 2012 tarihinde yazıldı.

SEETHER (17 Mart 2012, Babylon)

Aylardır adeta günleri saydığım Güney Afrikalı post-grunge grubu Seether'ı görebilme hayalim nihayet 17 Mart Cumartesi gecesi gerçek oldu. Hem de ne oldu!!! Babylon, Babylon olalı böyle muhteşem bir vokal ve aynı mükemmelikte davul soloları duymadı sanırım.

Dünya gözüyle sesine tav olduğum Shaun Morgan'ı gördük daha ne olsun? Adam tek kelimeyle muhteşemdi. Davulcu John Humphrey ve basçı Dale Stewart için de elbette aynı şey geçerli, hatta özellikle davulcu muhteşem bir şov yaptı.

"Broken" a girmeden önce Dale eline gitarı aldı, çalıyor ama ses çıkmıyor, "bir sorun var" filan dedi, sonra gitarı değiştirip bir başka gitar aldı eline yine aynı hikâye. Derken "Galiba Broken'a giriyorlar, "bozulmuş" hesabı espri yapıyorlar" dedim ki "Broken" başladı en akustik haliyle:)

Ancak konser az geldi bana. 23.00 gibi başlaması gereken konser 23.15'te başladı ve 00.30'da sona erdi. Tam ısınmıştık ki öylece bitiverdi. Keşke daha çok sahnede kalabilselerdi.

Setlist ise şöyleydi:

i'm the one
needles
gasoline
fine again
driven under
broken
humphree or die
pig
breakdown
tonight
country song
gift
ribs above this
fake it
remedy

Seether ortalığı yıktı geçti! Shaun, hayranı olduğu Kurt Cobain gibi bağırdı. Nirvana Tribute grubuyla 5 Nisan'da Babylon'un bir kez daha yıkılacağı kesin! Orada görüşmek üzere…