PLACEBO (24 Haziran 2009 – TURKCELL KURUÇEŞME ARENA)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

PLACEBO (24 Haziran 2009 – TURKCELL KURUÇEŞME ARENA)

Placebo yine İstanbul'daydı, hem de 4.kez. Yakında T.C. vatandaşlığı vereceğiz adamlara:)

23 Haziran'da gerçekleşmesi planlanan konser, gömrüğe takılan alet edavatlar ve dolayısıyla da sahnenin kurulamaması yüzünden bir sonraki gün yani 24 Haziran 2009 Çarşamba günü gerçekleşti.

Konserden çok keyif aldığımı söyleyemeyeceğim. Zira adamları daha önce 3 kez izlemiş bir insan olarak pekâlâ kafamda daha önceki konserleriyle karşılaştırma yapabildim.

Konser, Turkcell Kuruçeşme Arena'daydı, mekânın ciks olmasından mı, teenager'ların etrafı kaplamasından mı, çıtır kızların topuklu ayakkabı ile konsere gelip sürekli konuşup konserin içine etmesinden dolayı mıdır bilemiyorum ama pek keyif almadım konserden ve göründüğü kadarıyla Brian'da hoşnutsuzdu. Nerede o Creamfield festivali, nerede o Hilton'da verdikleri ilk konser? Seyirciyi de berbat buldum, sanki "geçiyordum uğradım" havasındaydılar. Playlist'i de çok sevemedim. Adamlar zaten "Battle for the Sun" turnesi kapsamında geldiler, dolayısıyla eski albümlerinden ziyade yeni albüme yoğunlaştılar. Ancaaaaaaaak bateristi çok beğendim.

Seyirci ruhsuz olduğu için Brian sürekli seyirciyi gaza getirmeye çalıştı. Hoş, biraz kendisi de sıkılmış gibiydi. Bir ara "You're fuckin amazing audience" dedi. O seyircinin "Amazing" olmadığı kesindi, olsa olsa "Fuck"lı bir şeylerdi:)

Ancak arkadaki görseller, özellikle kapanış şarkısı olan "Taste in Men" deki efektler müthişti, eski şarkılarını çaldıklarında daha mutlu oldum sanırım. Neyse ki "Black Eyed", "Infra red" ve "Special K" yi bi'şekilde dinlemiş olduk. Ama "I know" u isterdi deli gönül, "Without you I'm nothing" neredeydi?

Ön grup bir Alman grubu olduğu söylenen, hiç duymadığım "Expatriate" idi. 2 kez bis yaptılar.

Set list ise şöyleydi:

kitty litter
ashtray heart
battle for the sun
for what it's worth
sleeping with ghosts
speak in tongues
follow the cops back home
every you every me
julien
special needs
the never-ending why
black-eyed
happy you're gone
meds
come undone
special k
song to say goodbye

infra-red
the bitter end

taste in men