Placebo (13 Eylül 2003 – Park Orman)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Placebo (13 Eylül 2003 – Park Orman)

Brian Molko'yu elledim!

Eveeet, bir Placebo konseri daha izledim. "Creamfield Festivali" kapsamında 13 Eylül 2003 Cumartesi gecesi saat 23.30 sularında sahne aldılar.

Bitter End'ler mi istersiniz, Without You I'm Nothing'ler mi, Special K'ler mi, English Summer Rain, Every You and Every Me, Protect me From What i Want. Plasticine'i çalacaklarını hiç ummazdım. Pek de prim vermediğim bir şarkıydı albümde.

Bis yapıp geldiklerinde "Centrefolds" u çaldılar ki bu da şaşırttı beni. Geçen konserde olduğu gibi bitmeye yakın gene bir "Taste in man" yaptılar. Esas finali ise Pixies Cover'i "Where is my mind?" la yapmaları da yine bir "Oha" durumuydu. Şahsen güzel bir final oldu. Ama madem cover yapacaksınız, eh bir de "Bigmouth Strikes Again" i de ekleseydiniz fena olmazdı. "I'll be yours" ise beni en bir mutlu eden şarkı oldu. Zira çok seviyordum bu şarkıyı. Ayrıca konsere giriş şarkısı da son albümün giriş şarkısı ile aynıydı.

Bi ara Brian Molko sahneden aşağı indi ve önümüzden geçti. Tabii geçerken şöyle bi uzanıp kollarına sürdüm ellerimi, hehe:)

Velhasıl ilk konser daha bir iyiydi sanki. Belki o konserin festival adı altında olmamasındandır.

Creamfield hakkında söyleyebileceğim bir şey yok. Zaten biz Climb'a göre ayarladık kendimizi. 20.30 civarı girdik içeri. Climb gene iyiydi. Her iki albümüne de sahip biri olarak izlemek pek keyifli oldu. Arkadan Aylin Aslım ve şeffaf eteğine bir baktık. Çok sevemedim. Sonrasında da Placebo çıktığında yine en ön saflarda yerimizi aldık. Placebo biter bitmez de ayrıldık, DJ'leri dinlemedik haliyle:)
 

1 Cevap bulunuyor.

  1. Tuna Bilgi dedi ki:

    Bu konser benim için çok çok çok çok özel bir konserdi!