Pinhani (5 Ocak 2007 – Balans)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Pinhani (5 Ocak 2007 – Balans)

2007'nin ilk konseri "Pinhani" ya da huzurun yeni adı…

Onları tanıdıktan sonra hislerimde yanılmadığımı gördüm, dünya üzerinde hâlâ böyle insanların var olduğunu görmek harika…

5 Ocak 2007 Cuma akşamı bu yılın ilk konseri için BALANS'taydık. Doğruca kulise çıktık. Murat Beşer'e uğradık, söz verdiği üzere beni Pinhani üyeleri iki kuzenle yani Sinan Kaynakçı ve Zeynep Eylül Üçer ile tanıştıracaktı. Gerçi Zeynep'le Olimpos'ta tanışmıştık, daha önce her ikisiyle de internet ortamında haberleşmiştik.

Önce Sinan'la tanıştık, çok mütevazi bir insan, yanımda götürdüğüm "Pinhani" CD'sini imzaladı, Zeynep'i henüz görememiştik, Sinan'la bir fotoğraf çekildikten ve iyi dileklerimizi kendisine ilettikten sonra, Zeynep'de geldi, ayak üstü kısa bir sohbet ettik, CD'mi imzaladı ve fotoğraf çekildik yine. Kardeşim ve ben, Pinhani'nin müziğinin bize çok huzur verdiğini söyledik Zeynep'e. Sahnede onları sabırsızlıkla beklediğimizi de ilettik elbette, dünya iyisi insan Murat Beşer'e teşekkür ederek aşağıya indik ve sahnenin önünde yerimizi aldık.

23.15 gibi sahne alacaklarını öğrenmiştik, yine de sabırsızlıkla bekliyorduk. 23.30'a doğru gitar üstadı Akın Eldes, davulda elbette Cem Aksel ve Sinan Kaynakçı sahnedelerdi. Önce Akın Eldes bestesi olduğunu düşündüğüm enstrümantal bir şarkıyla başladılar. Sonra da Zeynep Eylül Üçer sahneye geldi ve Pinhani şarkıları başladı.

Konser oldukça renkliydi çünkü konserde eski Pinhani şarkılarıyla beraber hem Akın Eldes şarkıları, hem de yeni Pinhani şarkıları dinledik. Işıklar etrafta uçuşurken, sahnedeki samimi insanlar bize adeta müzik ziyafeti sunuyorlardı. Akın Eldes'in gözlerini kapatıp, şarkıların içine tüm ruhuyla nasıl da girebildiğini izlemek çok keyifliydi.

Müziğin hayatımın büyük bir bölümünü oluşturduğunu yine tüm hücrelerimde hissettim. İyi müzikti bu, insanın ruhuna işleyen bir müzik, huzur veren.

Kısa bir ara verdiklerinde Sinan Kaynakçı konserin 02.00'ye, hatta 02.30'a dek sürebileceğinden bahsetti. 2. kez sahneye geldiklerinde yine Zeynep'sizlerdi, enstrümantal bir şarkıyla başladılar. Akın Eldes gitarıyla yanıt verdi bize hep. Zeynep'de katılınca, Pinhani'nin yeni şarkılarını dinledik. Şarkının adını bilmiyorum ama içinde "Yalnızlık" sözcüğü geçiyordu. "Haftanın Sonu" dan önce çaldılar, o şarkıyı çok sevdim.

2.kez ara verdiler ve "Lütfen bi yere gitmeyin hemen döneceğiz" dediler. Maalesef ulaşım bizim için zordu ve 02.00'ye doğru mekândan ayrılmak zorunda kaldık. Cidden uzun zamandır bu kadar güzel bir konser izlememiştik. Pinhani'nin bundan önceki Balans konserinde de vardım, o da son derece keyifliydi. Bu keyifi tarif etmeye kalksam; hani kendinizi bazen tüm sorunlarınızdan uzak, huzur içinde hissedersiniz ya, o an sanki dünyanın en mutlu insanısınızdır. İşte öyle bir şeydi yaşadığımız…