Pearl Jam Tribute Night “Back Alive” Kritiği (9 Aralık 2011/Babylon)

Bayan Arıza tarafından 12 - Aralık - 2011 tarihinde yazıldı.

Pearl Jam Tribute Night "Back Alive"
09 Aralık 2011 Cuma – 22:30

 
Rock’n Dark desteğiyle gerçekleşen Babylon Tribute Band konserleri kapsamında 9 Aralık Cuma gecesi ünlü Amerikalı grup Pearl Jam’in başarılı tribute grubu Back Alive’ı izledik.

Konser öncesinde de PJ 20 özel gösterimini kaçırmadık. Bunun için bir hafta öncesinden rezervasyonumuzu yaptırmıştık. Film bizi ağlattı. Şahsen Eddie ve tayfası bir yana, Kurt Cobain'i o kocaman sahnede görünce gözyaşlarımıza hakim olamadık.

Bizler 90'ları, grunge kuşağını baştan sona yaşayan ve şimdilerde 30'lu yaşlarımızı süren insanlarız; müzik yaşama nedenimiz. En azından benim öyle.

Konsere gelince, bizim jenerasyon oradaydı; oduncu gömlekler, Pearl Jam t-shirtleri, grunge hırkaları ve yün kazaklarla tabii ki. Hep bir ağızdan Pearl Jam şarkıları söyledik. Çaldıkları şarkılardan ilk aklıma gelenler; Alive, Even Flow, Go, Animal, Jeremy, Reavwievmirror, Black, Better Man, Once, I Am Mine, Why Go, State of Love and Trust, Given to Fly, Daughter, Last Exit, Elderly Woman Behind the Counter in a Small Town ve Neil Young ile beraber söyledikleri Keep On Rockin' In The Free World.

Grup Back Alive Hollanda'lıydı ve adamlar bizdeki ilgiyi görünce çok şaşırdı. İki yıldır Hollanda'da tur yaptıklarını ama hiç böylesi bir ilgi görmediklerini söylediler.

Tüm şarkılara eşlik ettik. Better Man'in girişi başlar başlamaz şarkıyı biz söylemeye başladık. Adamlar da çalmayı kesti ve sahneden şaşkın şaşkın bize bakakaldılar.

Konser sonrası Rock Party devam etti, Mabbas çaldı tabii ki. Biz de 2-3 şarkı dinleyip kaçtık. Evimize dönerken yolda Pearl Jam şarkıları söylüyorduk…

Umarım hep grunge grupları getirirler ve bizleri dünyanın en mutlu insanları yaparlar.

Grunge forever!!!