NEM (1 Nisan 2006 – Balans)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

NEM (1 Nisan 2006 – Balans)

Uzun süredir Nem'in "Güneşte Yalnız" albümünü dinliyordum ve tüm insanlara bahsediyordum.

Sevgili Murat Beşer'le Nem hakkında konuşurken, ilk İstanbul konserlerinin 1 Nisan'da Balans'ta gerçekleşeceğini öğrendim.

Nem, davulda Emre Koylu, bas gitarda Levent Kutlutürk, vokal, gitar ve piyanoda Hakan Özlücan, gitarda Kıvanç Bosuter'den mütevellit Ankara menşeili bir grup. Grup üyelerinin ikisi Ankara'da, ikisi de İstanbul'da ikamet ediyor. Güneşte Yalnız, ilk albümleri.

İlk klibi "Yarım kalan hayaller yaşındayız" a çektiler. Enteresan olan şu ki, kendilerine de söyledim bunu, albümü bir bütün olarak çok sevmeme rağmen sıralama yapacak olursam en az sevdiğim şarkı bu. Ancak albümde hiç kof şarkı yer almadığı gibi tek kelimeyle şahane ve ruha cuk oturan bir albüm olmuş. Satışların da fena gitmediği ancak bu konuda plakçılarına pek de soru sormadıklarını öğrendim. Bu kadar bilgiyi konser öncesinde sevgili Murat Beşer'in sayesinde kulise giderek ve onlarla tanışarak/konuşarak edindim. Sağolsunlar, elimde imzalı bir CD var.

Saat 00.10 gibi sahne aldılar. Balans'ta ses oldukça iyiydi. Piyano, vokal ve diğer enstrümanları çok rahat duyabildik. Albümdeki tüm şarkıları çaldılar. İki tane albümde yer almayan şarkılarından, bir tane de Mahir Günşıray'la ortak bir projede yer alacak olan şarkılarını çaldılar. Hakan, hasta olduğunu söylemesine rağmen sesi çok güzeldi. Konseri en önden ve tüm şarkılara eşlik ederek izledim ve çok keyif aldım.

Setlist şöyle sıralanıyor:

Bir Zamanlar
Güneşte Yalnız
Kuş Evi
Sarıldım Kendime
Güneşe Bakarken
Nükleer Kış
Kırılana Dek
Gezegen
Hakkettim mi
Melekler Düşerken
Yıldızlara Mer.
Yaz Çanları
Sabah Işıltısı
Yarım Kalan Hayaller Yaşındayız
Siyah Martılar

Tek şikâyetim, grup sahnedeyken arkadan gelen uğultuydu. Bu beni oldukça rahatsız etti. Hani bir ara sahneye fırlayıp nutuk çekmeyi bile düşündüm. Umarım sahneye dek ulaşmamıştır o uğultu. Zira ne NEM ne de başka bir grup bunu hakediyor.

Konser bittikten sonra bis yapıp "Nükleer Kış" ı ve "Melekler Düşerken" i çalarak bize harika bir müzik ziyafeti çektirdiler. Umarım onları bir kez daha izlemek mümkün olur.

Güneşte Yalnız'da yer alan şarkılar da şöyle sıralanıyor:

1.güneşte yalnız
2.melekler düşerken
3.nükleer kış
4.kırılana dek büküldüm
5.bir zamanlar
6.kuş evi
7.yarım kalan hayaller yaşındayız
8.sarıldım kendime
9.güneşe bakarken
10.hakettim mi
11.siyah martılar
12.sabah ışıltısı