Kultur Shock (7 Mart 2008 – Balans)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Kultur Shock (7 Mart 2008 – Balans)

Toprağım, canım, pogo arası göbek attıranım, beni şok eden Kultur Shock'um!!

Tarih 7 Mart 2008'i gösteriyor. Konser öncesi Nevizade'de bilumum mekânlarda takıldıktan ve tam konser başlamadan Balans'ın alt katındaki 80'ler gecesiyle iyice gaza geldikten sonra kendimizi Kultur Shock için hazırladık. Ancak bu kadar şok olacağımı tahmin etmezdim. Şimdi efenim bu leziz abiler 24.00 gibi sahne aldılar.

Konser insanıyım ben. Genelde hiç bitmesin isterim, ama bu kez bitmesin diye yalvardım adeta, "Play Forever" diyip durdum. Daha dakka 1 gol 1, herifin birinin pogosu ile yerdeyim, bir el beni karanlıktan kurtardı. Daha sonra da sağlam bir darbe yedim, şimdi sol omzum mosmor. Olsuun, mor bana yakışıyor:)

İlerleyen saatlerde konser tam gaz devam ederken hiç durmadık, göbek attık, Boşnakça konuşup durduk paso, pogo yaptık, bu kadar leziz grup hiç izlemedim. Konser bitiminde adamları alıp eve götüresim geldi, neden mi, çünkü göçmen bir insan olarak bu kadar kanımın ısındığı grup görmedim. Ailemden birileri gibi hissettim herifleri.

Başından sonuna dek hiç yerimde duramadığım ve müthiiiiiiiiiiiiiş keyif aldığım bir konserdi. Mastika'yı da söyledik, Nadija'yı da, "ne varsa bizde var" diyorum ırkçı değilim ama kardeşim, kan çeker diye de bir şey varmış, onu anladım. Bugüne dek izlediğim konser sayısı 300'ü çoktan geçmiştir ama böylesi bir hissiyat yakalamadım hiç, yaşasın Balkan:)

Bu gazla Shantel konserine gidecektim bu gece ama maalesef biletler bir hafta önceden tükenmiş. Onun yerine Bronx'ta Guns'n'Roses ve Velver Revolver cover'ları yapan grubu izleyeceğim bu akşam. Bu omuzla sağ çıkar mıyım bilmiyorum ama her şeye değer:)