Kings of Convenience Nisan’da İstanbul’da

Bayan Arıza tarafından 8 - Şubat - 2012 tarihinde yazıldı.

 

İskandinav müziğinin en başarılı isimlerinden Kings of Convenience, 12-13 Nisan tarihlerinde Babylon'da…

Bu sezonun en çok merak edilen şehir festivallerinden biri olan Garanti Caz Yeşili Nordik Müzik Festivali Babylon’da Nisan ayında başlıyor. Garanti’nin caz müziğine desteğinin 15. yılını kutlamak üzere gerçekleştirilen festivalde, 10-14 Nisan tarihleri arasında İskandinav müziğinin en başarılı isimleri konuk edilecek.

Garanti Caz Yeşili ve Babylon işbirliğiyle ilk kez düzenlenecek olan ve sadece İskandinav yarımadasından çıkma müziklere ayrılacak bu özel haftanın Babylon’daki ilk konuğu ise belli oldu: Erlend Oye’nin 10 seneyi aşkın bir süredir Erik Glambek Boe ile devam ettirdiği başarılı projesi Kings of Convenience…

İskandinav müziğiyle adeta bütünleşmiş bir isim olan Erlend Oye’nin, farklı akustik tarzlarıyla Simon & Garfunkel’a sıkça benzetilen, Erik Glambek Boe ile ortak projesi Kings of Convenience, Garanti Caz Yeşili Nordik Müzik Festivali kapsamında, 12 ve 13 Nisan tarihlerinde Babylon’da… Garanti Caz Yeşili’nin 15. Yılı kapsamında düzenlenen Nordik Müzik Festivali’nde sahne alacak diğer İskandinav gruplar ise önümüzdeki günlerde açıklanacak. Konser biletleri ise çok yakında Biletix ve Babylon gişeleri üzerinden satışa sunulacak.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25320530/