John Legend İstanbul’da!

Bayan Arıza tarafından 25 - Temmuz - 2013 tarihinde yazıldı.
Müzikseverlerin hayran olduğu John Legend, 20. İstanbul Caz Festivali kapsamında Matraş sponsorluğunda ilk kez İstanbul’da sahne alacak. “Dünyaya Yön Veren 100 Kişi’’ listesinde yer alan dokuz Grammy sahibi John Legend, etkileyici sahne performansıyla 29 Temmuz Pazartesi akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda ilk kez İstanbullu hayranlarının karşısında olacak.
Bu yıl 13’üncü kez İstanbul Caz Festivali’ne gösteri sponsoru olan Matraş, daha önce de Erykah Badu, Seal, Joss Stone, Buena Vista Social Club gibi isimleri müzikseverlerle buluşturmuştu.
Deride kalite ve ustalığın imzası olan Matraş, müziğin ustalarına 13’üncü kez sponsor oldu. İKSV’nin düzenlediği İstanbul Caz Festivali’nin gösteri sponsorları arasında yer alan Matraş, yine uzun zamandır yolu gözlenen bir sanatçıyı, “Dünyaya Yön Veren 100 Kişi’’ listesinde yer alan, dokuz Grammy sahibi John Legend’ı müzikseverlerle buluşturuyor. 20. İstanbul Caz Festivali kapsamında 29 Temmuz 2013 Pazartesi akşamı, saat 21.30’da Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda konser verecek olan sanatçı, ilk kez İstanbul seyircisiyle buluşacak. Matraş, İstanbul Caz Festivali kapsamında daha önce de Erykah Badu, Seal, Buena Vista Social Club, Marcus Miller, Joss Stone gibi isimlerin gösteri sponsorluğunu üstlenmişti.
Soul ve R&B’de kendi neslinin en iyi söz yazarı ve şarkıcılarından, kazandığı dokuz Grammy’nin yanı sıra konserleriyle göz dolduran John Legend, yalnızca müzisyenliğiyle değil, aktivizmiyle de tanınan bir müzisyen. ‘’Ordinary People’’, ‘’Save Room’’, ‘’Everybody Knows’’, ‘’Used To Love U’’ gibi birçok hit şarkıya hayat veren ve 2009 yılında Time dergisinin ‘’Dünyaya Yön Veren 100 Kişi’’ listesinde yer alan Legend, yeni albümünün dünya turnesi kapsamında İstanbul’da.
Kaynak: Milliyet