Interpol

Bayan Arıza tarafından 10 - Ekim - 2010 tarihinde yazıldı.

Interpol

New York'tan çıkmış bir grup daha. Kesinlikle vokalist Paul Banks'in Ian Curtis havasında olduğu aşikâr. Onlar da tıpkı The Strokes gibi, The White Stripes gibi, adalı görünümlü Amerika'lılar.

Dört yakışıklı ve karizmatik tipten mütevellit Interpol, 1998 yılında NY'da kuruldu.Şimdiye dek dört albüm çıkardılar. Albümleri şöyle sıralanıyor:

2002 Turn on the Bright Lights
2004 Antics
2007 Our Love to Admire
2010 Interpol

Birçokları Joy Division'ı referans gösteriyor. Evet, Joy Division etkisi olduğu görülüyor ama Interpol'ün farklı bir havası var. Kesinlikle şarkılarının öyle etkileyici bir havası var ki asla bıkmayacağınız şarkılar, dinledikçe daha çok dinlemek istiyorsunuz.

İlk albüm "Turn On The Bright Lights" ile kalbimi kazandılar. Son dönem çıkan türevi gruplardan farklılar, Özellikle sahnede duruşları, müziklerindeki hareketlilik, yeknesaklıktan uzak melodiler, Paul'un vokali, grubun kılık kıyafetleri ile fena halde bağımlılık yarattılar. "Obstacle 1" ile duydum ilk olarak, sonrasında Nyc, Pda, Say hello to the angels, Untitled ve Leif erikson'da da bağrıma bastım adeta:)

İkinci albüm 2004'te çıktı. "Antics" çok sevdim ve sahiplendim:) Birçok arkadaşımla Interpol üzerine yaptığımız konuşmalarda ilk albümün daha iyi olduğunu ifade ettiler. Ancak Antics'i ilk albümden daha çok sevdim ben. Bir dönem "Slow Hands" müzik kanallarında sıkça gösteriliyordu. "Evil" videosunda başrolde bir kukla var ve bence o şarkı için yerinde bir klip olmuş. "C'mere" e de klip çektiler,  karizmatik vokalist Paul Banks'i yüzündeki benlerle ve kocaman gözlükleriyle hatırlarsınız, bence nefis bir şarkı, single olarak da çıktı.

2007'de yine harika bir albüm olan "Our Love to Admire" ve 2010 yılında da kendileriyle aynı ismi taşıyan albümleri raflarda yerini aldı.