Hayko Cepkin

Bayan Arıza tarafından 10 - Ekim - 2010 tarihinde yazıldı.

Renk cümbüşü bir adam HAYKO CEPKİN

Hayko Cepkin, 1978 İstanbul’da doğumlu. Yani bizim jenerasyondan bir adam. Bildiğim kadarıyla en başta klavye olmak üzere birçok enstrümanı da çalıyor. Çok yetenekli olduğu ortada.

Mimar Sinan'da şan dersi aldı. Akademi İstanbul'a devam etti. Bir sürü müzisyenle çalıştı.

3 albümü var. İlk albüm “Sakin Olmam Lazım”. Ben de bu albümle tanıyıp, çok sevdim O'nu. Mayıs 2007'de 2.albümü "Tanışma Bitti" çıktı. Son olarak 2010 yılında sandığı açtı ve "Sandık" albümü raflarda yerini aldı.

Muhteşem müziklerin sahibi içten bir adam. Hem göze hem kulağa hitap etmeyi başarıyor kesinlikle. Görünüşü, tavrı, sahnedeki duruşu sert ama sözler bundan nasibini pek almıyor. Aksine sözler yumuşak başlı (!). Velhasıl kelam, yurdumdaki en nadide şahsiyetlerden biri. Müziğine, duruşuna, tarzına, karizmasına tavım. İyi ki var. İyi ki bu kadar renkli.

Sonisphere'de yine yapacağını yaptı ve yuhlamalara karşılık en efendi haliyle "arkadaşlar, bize verilen süre içerisinde çalmak zorundayız" dedi.

Rock'n'Coke 2007'de ilk kez canlı izleme şansı yakaladığım, festivalde en çok merak ettiğim adamdı. Hayko Cepkin gibi bir adamla aynı havayı solumak bir acayipti doğrusu. Herif o kadar özgün ki, en azından Türkiye için çok özgün, hani yapılan şeyin sahte olmadığını hissedersiniz ya, adam ne yapsa yeridir, işte Hayko öyle biri, ne yapsa yeridir!

Müziği, uzun hava ile böğürtü arasında gidip gelse de çok seviyorum ben bu adamı. Bir daha konseri olsun yine gideceğim. Birçok yerde ağzım bir karış açık izledim konseri. Bence komple müzisyen bir adam, komple renkli bir insan. Tanımasam da kişiliğinin de sağlam olduğunu hissediyorum. Bu ülkeye çok lâzım bir insan bence.