Geçmiş zaman olur ki: 8 Ekim 2008

Bayan Arıza tarafından 29 - Mart - 2011 tarihinde yazıldı.

Keane "Perfect Symmetry"

Tazecik bir albümü paylaşmak istiyorum sizlerle. 13 Ekim'de albümresmi olarak piyasada olacak ama şimdiden internette fink atıyor.

Üç kişiden oluşan Keane, sağlam lirik ve melodilerle çok sevdirdi kendini, vokalist Tom Chaplin'in yumuşacık sesi de insanın içine işliyor adeta, kim demiş "iyi müzik için gitar ve bass her zaman gereklidir" diye? Piyano, davul ve vokalin muhteşem birleşimi, işte size KEANE.

1997'de Sussex'de yani tabii ki İngiltere'de kurulan Keane 2004'te "Hopes And Fears" albümüyle sesini duyurdu. O albümü çok fazla dinledim, çok ruhani bir albüm. Coldplay'in ilk albümü "Parachutes" gibi değerlidir benim için, ne de ilk göz ağrısı. "Hopes and Fears" dan sonra 2006'da en az onun kadar muhteşem olan "Under the Iron Sea" çıktı.

Albümden çıkan ilk single "Is it any wonder" adını taşıyordu. Albümün genelini çok seviyor olsam da favori şarkılarım Nothing in my way, Crystal Ball, Leaving So Soon sayılabilir.

2008'de ise 3.stüdyo albümleri "Perfect Symmetry" yi çıkardılar. Sıcak vokallere ve akıcı melodilere devam ediyorlar, 3.albümleri biraz daha dinamik olmuş. Henüz favori şarkılarımı kestiremiyorum, daha çok özümsemek gerek, daha ısınma turundayım.

Keane şöyle sıralanıyor:

Tim Rice-Oxley – piyano
Tom Chaplin – vokal
Richard Hughes – davul

Diskografi:

2004 Hopes and Fears 2006
Under the Iron Sea
2008 Perfect Symmetry

* Bayan Arıza *