Galatasaray Lisesi Festivali (17 Haziran 2010 – Taksim)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Galatasaray Lisesi Festivali (17 Haziran 2010 – Taksim)

Sakin & Mor ve Ötesi

Sakin'e ve Mor ve Ötesi'ne feci doyduk. Dolu dolu bir konserdi, özellikle Mor ve Ötesi'nin yeni albümünü ilk kez canlı dinlemek müthiş oldu (zaten albümü çıktığı günden beri dinliyorum, albümde en sevdiğim iki şarkıyı da -Sor ve Araf- çaldılar. inanılmaz bir setlist hazırlamışlardı doğrusu. Beyaz'ı, 23'ü bile dinledik, 2 saat sahnede kaldılar, tek kelimeyle muhteşemlerdi. 1997'den beri takip ediyorum, tüm mainstream moduna rağmen Mor'ların yeri bende farklıdır.

Sakin'e gelince, "artık yeni albüm zamanıdır" diyorum. Son verdikleri konserlerin hepsinde yeni albümden şarkılar çalıyorlar, iyice ısındık. Yeni albümü merakla bekliyoruz. 2003'ten beri takip ediyorum bu dünya tatlısı insanları, hemen hemen her konserlerinde de vardım. Yurdumda bugüne dek en fazla sayıda konserine gittiğim grup Sakin.

Açıkhavada konser izlemenin keyfi de bir başka. Galatasaray Lisesi yaptığı bu muhteşem festivalle yıllardır olduğu gibi yine göz doldurdu. Bazı üniversite festivallerinden bile sağlam ekipmanı ile büyüledi bizledi. Ses, müzik, ortam müthişti.

Gece yarısını biraz geçe konser sona erdi ama etkisi uzun süre devam edecek.