Dizi: White Lines

Bayan Arıza tarafından 15 - Haziran - 2020 tarihinde yazıldı.

İzlemelere doyamadığım bir diziyi daha bitirdim Netflix’te. Neden doyamadım? Manzaralar, renkler, müzikler ve flashback’ler hoşuma gitti. 1996 yılının Manchester’ına ve İbiza’sına gittik dizi boyunca.

Evet dizi şu zamanda geçiyor ama meftamız Axel Collins geçmişte öldürüldüğü için o zamanlardan da kesitler sunuyor dizi. Böylece aslında Axel’in farklı yönlerini de öğrenmiş oluyoruz.

İngilizce, İspanyolca dizimiz çünkü bir ortak yapım. ilk sezon 10 bölümdü. Nuno Lopes’i yeniden görmek için bir sezon daha çekseler keşke diyorum. Nuno Lopes kim mi? Dizide “Boxer” adında bar fedasini canlandırıyor. Of ulen:)

Yaratıcısı Álex Pina. Kendisini 3 sezonunu da izlemiş olduğum “La casa de papel”den biliyoruz.

Dizide esas kızımız Zoe Collins (Laura Haddock) evli, mutlu çocuklu :)) 14 yaşında bir kızı var. Abisine çok düşkün. Abisi Axel (Tom Rhys Harries) bir DJ, biraz aykırı bir tip. Kankaları Marcus (Daniel Mays -ki kendisini Line of Duty ile sevdim), Marcus’un sevgilisi Anna (Angela Griffin), David (Laurence Fox) ile beraber kulüplerde DJ’lik yapıyorlar.

Zoe’nin ve Axel’in polis babası Clint Collins (Francis Magee) , oğlunun serseriliklerine daha fazla dayanamıyor ve Axel’i evden kovuyor 1996’da.

Axel de elektronik müziğin, gece kulüplerinin meşhur olduğu İbiza’ya gidiyor en yakın arkadaşları ile. Orada adanın zenginlerinden Oriol Calafat (Juan Diego Botto) ile arkadaş oluyorlar. Kendi kulüplerini bile açıyorlar. Resmen yaptığı müzik ile efsane oluyor Axel ve kankaları. Oriol’un Kika adında bir kızkardeşi var ki Marta Milans canlandırıyor. Axel, Kika’ya vuruluyor. Fakat bu Kika’nın ve Oriol’un anaları Conchita da (Belén López) tuhaf bi’kadın.

Efenim bu aile aynı zamanda, kendi gece kulüplerinde uyuşturucu da satıyor. Marcus da hem satış yapıyor hem de DJ hatta. Marcus Anna ile uzun süre evli kalıyor, sonunda Anna başka bir sevgili yapıyor, boşanıyorlar filan, iki kızları var ama karısını hâlâ seviyor Marcus. Neyse çok da spoiler vermesem mi acaba?:)

Axel 20 yıl önce ortadan kayboluyor. Kendisinden yıllar boyunca hiç haber alınamazken cesedi bulunuyor. Derken olaylar böyle başlıyor. Kendisine çok düşkün olan kız kardeşi Zoe (ki abisi evden gidince pencereden atlıyor, intihara kalkışıp depresyon tedavisi görüyor) olayı araştırmak için İbiza’ya geliyor. Başta kocası da yanında. Kocasına bu işi yapanın kim olduğunu bulmak istediğini söyleyince kocası da anlayış göstererek İngiltere’ye geri dönüyor.

Zoe, önce Marcus’u buluyor. O’na abisinin öldüren kişiyi aradığını söylüyor. Boxer ile tam bu noktada tanışıyor. Boxer da Calafat’lar için çalışıyor. Marcus da uyuşturucu işinde. Derken olaylar resmen sarpa sarıyor. İşin içine saçma sapan mevzular dahil oluyor.

Dizinin sonunda, Zoe abisi Axel’in katilini buluyor. Ama bu arada aşık da oluyor. Ben diziyi sevdim şahsen. Umarım siz de seversiniz.