Dizi: The Affair

Bayan Arıza tarafından 2 - Mayıs - 2019 tarihinde yazıldı.

Diziyi bitiremedim ki bir şeyler yazabileyim. Boşladım burayı farkındayım ama dizi uzun n’apalım. Tek dizi izleyebildiğim vakit İstanbul trafiğinde geçirdiğim zaman olunca ve bölümler de fazla ve uzun olunca bitmiyor da bitmiyor.

Henüz 2. sezonun 3.bölümündeyim. Toplam 4 sezon. Konu itibariyle de bir polisiye, suç dizisi gibi değil, yavaş akıyor her şey.

Affair, Sarah Treem ve Hagai Levi tarafından yaratılan bir Amerikan televizyon dizisi. Dizi, 12 Ekim 2014’te Showtime’da yayınlandı. Noah Solloway’i Dominic West canlandırıyor. Alison Bailey rolünde ise İngiliz aktrist Ruth Wilson var. Eskilerden tanıyıp sevdiğimiz Maura Tierney ise yazar Noah’ın karısı Helen Solloway’i canlandırıyor. Pek sevdiğimiz Joshua Jackson da Alison’ın kocası Cole Lockhart rolünde.

Dizide 4 çocuklu bir aile babası var. Adı Noah Solloway. Kendisi yazar. İlk kitabını yayımlamış. İkincisi de yolda. Karısının ailesi zengin. Çocuklarının okul paraları dahil olmak üzere çoğu şeyi karısının ailesi karşılıyor.

Yaz tatili için karısının ailesinin yanına gidiyorlar. Orada bizim bu Noah garsonluk yapan Alison ile tanışıyor. Alison da evli. Derken bunlar işi pişiriyorlar. İkisinin de hayatı alt üst oluyor. Eşler öğreniyor derken…Bir sürü olaylar var. Alison’ın geçmişinde kalan korkunç bir acı var. Burayı da söylemeyeyim bari:)

Şimdi 2.sezondayım, daha farklı olaylar var. Cinayet vak’ası gibi. Olaylar bir ileri bir geri şeklinde akıyor. İzlerken hiç sıkılmadığım bir dizi oldu. Tarz olarak beni hiç açmamasına rağmen, tavsiye üzerine başladım, devam ediyorum.

Ekleme:

Bütün sezonları bitirdim. Beni gerçekten de sardı. 2. sezonun başındayken bir şeyler söylemekle akılsızlık etmişim. Son sezon çok ağladım özellikle. Her bir karakteri çok güzel işlemişler. Hepsini ayrı ayrı çok sevdim. Alison’ı, Cole’u, Noah’yı, Helen’ı, Vik’i…hepsini çok sevdim ve hepsine farklı özelliklerinden dolayı bağlılık hissettim.

Harika yazılan harika bir dizi..Dram severlere tavsiye olunur. Sezonlar başladığı gibi gitmiyor. Evrilerek sizi bambaşka bir dünyaya götürüyor.