Çok üzücü bir haber, maalesef Whitney Houston’ı kaybettik…

Bayan Arıza tarafından 13 - Şubat - 2012 tarihinde yazıldı.

ABD’li şarkıcı Whitney Houston kaldığı otelin odasında, flört ettiği koruması tarafından ölü bulundu. 48 yaşında ölen ödül rekortmeni şarkıcı uzun süredir uyuşturucu bağımlısıydı…

Albümleri dünya çapında 200 milyon satan müzik tarihinin en önemli pop yıldızlarından Whitney Houston, dün gece gerçekleştirilen 54’üncü Grammy Müzik Ödülleri öncesinde gelen ani ölüm haberiyle sevenlerini yasa boğdu.
48 yaşındaki Houston, ABD’nin Los Angeles şehrinde ödül töreni öncesi yapılacak partide şarkı söylemek için bulunuyordu. Houston, şehre geldikten sonra magazin basının kameralarına perşembe gecesinden itibaren kendisinden beklenmeyen sönük karelerle takıldı. Grammy öncesi adına verilen partilerden biri için gittiği klüpte şarkıcı Kelly Price’la yaptığı düeti, sahnedeki son performansı oldu. Klüp çıkışı bir hayli alkollü ve bitkin görünen Houston, ikinci ve son kez cuma günü şehrin ünlü barı Tru Hollywood’dan çıkarken görüldü. Bu fotoğraflarda da bitkin durumdaydı.

9 Ağustos 1963’te doğan Whitney Houston’ın cansız bedeni, cumartesi günü öğleden sonra kaldığı Beverly Hilton Otel’deki odasında bir süredir flört ettiği koruması tarafından bulundu. ABD’nin magazin sitesi TMZ’nin haberine göre, Houston’ın odasında birçok ilaç şişesi ve reçeteli tablet kutular bulundu. Bu bulgular, Houston’ın aldığı ilaçların etkisiyle küvette boğularak öldüğü şüphesi uyandırdı.  Ancak Los Angeles polis şefi Brian Ellias, kesin sonucun otopsi raporuyla belirleneceğini açıkladı.

Vaftiz annesi Aretha Franklin’di
Houston’ın müziğe ilgisi, ailesinden geliyordu. Annesi de kilise korosunda şarkı söyleyen Houston’ın vaftiz annesi soul müzik kraliçesi Aretha Franklin, kuzeni ise pop efsanesi Dionne Warwick’ti. Profesyonel müziğe ilk adımını 1983 yılında Davis’le yaptığı sözleşmeyle attı. Kendi kaydını yapmak için stüdyoya girdiğinde yaptığında henüz 21 yaşındaydı. 1980’lerin ortalarından sonra çıkardığı ilk iki albümüyle de başarılı olan Houston, 1992 yılında Kevin Costner’la başrolünü paylaştığı “The Bodyguard” (Koruma) filmiyle başarı çıtasını en yükseğe çıkardı.

Ancak 1993 yılında dönemin ünlü şarkıcılarından Bobby Brown’la yaptığı evlilikten sonra kariyerinde hızlı bir düşüş yaşamaya başladı. Brown’la bir kız sahibi olduğu 15 yıl süren evliliği boyunca Houston’ın başı sayısız kez polisle derde girdi. Artık madde bağımlılığı haberleriyle gündeme gelmeye başlayan Houston, kullandığı maddelerin sesinde yarattığı etkiler nedeniyle sahnede zorlandı. Houston, bir daha asla evliliğinden önceki popülaritesini yakalayamadı fakat sahnede kalmak için savaşmayı da bırakmadı. 2009’da çıkardığı son albümü beklentilerin çok altında kaldı ve eksik sahne performansları birçok konserinin iptal edilmesine yol açtı. 2010 yılında uyuşturucuyu bıraktığını açıklamıştı fakat geçen yıl mayıs ayında yeniden rehabilitasyon kliniğine yatması kurtulamadığını gösterdi. Houston, en son geçen hafta ABD’li yayın organı Fox televizyonu yapımcılarının yaptığı teklif sonrası müzik yarışması “The X Factor”de jüri olması için görüşmelere başlamıştı.

Alt katta partiye devam
Houston’ın cenazesi odasından çıkarılırken aynı otelin alt katında düzenlenen Grammy öncesi parti için Hollywood’un ünlü simaları da kapıdan giriş yapıyordu… Kelly Osbourne ve annesi, Miley Cyrus gibi isimler partiye katılımlarını iptal ederken, Kim Kardashian, Britney Spears, Amber Rose, Alicia Keys, Jane Fonda gibi isimler partide bol bol eğlendi. Aynı şekilde, Houston’ın hayatında büyük yaralar açan eski eşi Bobby Brown, cumartesi gecesi Mississippi eyaletindeki konserini iptal etmedi. Brown “Seni seviyorum Whitney” diyerek seslendiği eski eşinin ölümü için sahnede gözyaşlarına boğuldu.

Otel odasında gelen ölümler
The Doors grubunun efsanevi solisti Jim Morrison, ABD’li caz müzisyeni Chet Baker, porno yıldızı Anna Nicole Smith, İngiliz yazar Oscar Wilde, İtalyan şair Cesare Pevase, Sex Pistols grubunun bas gitaristi Sid Vicious, Sırp asıllı ABD’li fizik mucidi Nikola Tesla otel odasında ölüme yenik düşen ünlü isimlerden bazıları.

Kızı da aynı oteldeydi
Houston’ın annesiyle aynı otelde kalan 19 yaşındaki kızı Bobbi Kristina, annesinin cansız bedenini görmesine izin vermeyen otel güvenliği ve polisle kavga etti. TMZ’nin haberine göre, Kristina annesini görmek için yalvardı fakat Houston’ın bedeni diğer aile üyeleri tarafından tespit edildi. Acı haberle yıkılan Kristina’nın sürekli ağladığı aktarıldı.

Ünlüler yasta
Houston’ın izinden giden ve divayla aynı sahneyi birçok kez paylaşan pop yıldızlarından Mariah Carey, ölüm haberine en çok üzülenlerden biri oldu. Yıkıldığını söyleyen Carey “o bu dünyayı şereflendiren en güzel seslerden biriydi” dedi. Lady Gaga, Christina Aguilera, Justin Bieber, Jennifer Lopez, Jessica Simpson, Gloria Estefan ve birçok diğer şarkıcı twitter sayfasından Houston’la ilgili üzüntüsünü twitter’dan paylaştı.

Grammy’de anma töreni
 Whitney Houston’ın ölümünün ardından dün gece katılması beklenen 54’üncü Grammy Müzik Ödülleri töreninde son an değişikliğine gidilerek program akışı yeniden hazırlandı. Geceye, Houston şarkılarının seslendirildiği bir anma töreni eklendi.

Kaynak: Milliyet