Chuck

Bayan Arıza tarafından 15 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Chuck

Amerikan yapımı bir muhteşem dizi daha! Esas oğlanımız Chuck Bartowski'nin maceralarını izlediğimiz dizinin yaratıcıları Josh Schwartz ve Chris Fedak.

Chuck karakterini canlandıran Zachary Levi 1.91 boyunca filinta gibi İrlanda kökenli bir aktördür. Charles Bartowski adı Charles Bukowski'ye bir gönderme olarak özellikle seçilmiştir.

Chuck, hayatını Buy More dükkanlar zincirinde çalışarak ve ajanlık yaparak sağlamaktadır. Aslında oldukça zeki olan karakterimiz Chuck, Stanford Üniversitesi'de okurken kopya çektiği gerekçesiyle okuldan atılmıştır. Ama aslında böyle bir olay yoktur ve kopya işine bulaşmamıştır. Üniversiteden atılmasına neden olan arkadaşı Bruce Larkin'den gelen bir e-mail ile Chuck'un hayatı değişir. E-mail'in içerisinde bir bilgisayar programı vardır ve Chuck bu postayı açtığında bilgiler O'na geçmiş, kafası bilgisayar görevi üstlenmiştir artık, intersect olmuştur. Sonrasında olaylar birbirini kovalar, sezonlar boyunca Chuck ve ekibi kötülerle savaşır. Buna karşılık Chuck'un intersect olduğunu bilen kötü adamlar da Chuck'u yakalamaya çalışır.

Chuck'un dünyalar güzeli doktor bir ablası (Ellie) ve doktor bir kocası vardır (Devon Woodcomb). Ellie, Chuck'un ajan olduğunu öğrendiğinde çok üzülür ve kendisinden bu işi bırakmasını ister. Çünkü anne-babaları da bu işe bulaşmıştır. Chuck, Ellie'yi üzmemek için ajanlık yaptığını ablasından saklar. Dizideki diğer karakterler ise aşık olduğu, Chuck'a ajanlık konusunda her şeyi öğreten, koruyucusu  Sarah Walker, süper mizaca sahip ajan John Casey, en iyi arkadaşı Morgan Grimes'ı sayabiliriz.
 
Amerika'da 4. sezon devam etmektedir. Cnbc-e'nin de yayınladığı diziyi mutlaka izleyin, hem macera dolu, hem komik ve hem de çok eğlenceli.