Cem Kurtuluş “Kaybedenler Kulübü”

Bayan Arıza tarafından 28 - Mart - 2011 tarihinde yazıldı.

 Kritik biraz spoiler içerir, ona göre:)

Öncelikle bu film herkesin seveceği bir film değil. Sıkılabilirsiniz de sevebilirsiniz de.

İki adam radyo programı yapmaya başlarlar.  Bu radyo programında istediklerini anlatırlar. S.ksten, hayattan, s.ks pozisyonlarından, hatta arayan kızlara ‘’sizinle yatmış mıydık’’ diye ilk soruyu soruyorlar. Çoğu zaman bu numara tutuyor.

 
 
ma çoğu zaman da sırf bu yüzden şikayetçi oluyorlar.  Bu adamların para yönünden hiçbir kaygısı yok. Keyif aldıkları işi yapıyorlar bütün mesele bu. Radyo bir süre sonra baya popüler oluyor. Bu iki adama genç kızlar aşık oluyor. Kızlar bunlara hastadır ama bunlar kızları amaçlarına ortak ederler.

Her gün onlarca kızla beraber olurlar. Bu iki arkadaşın birinin ismi kaan birinin ismi mete’dir. Kaan bir yayınevi sahibidir. Ama çıkardığı kitaplar fazla satmaz. O bunu fazla umursamaz. Yine yolumuzu buluruz diyorlar. Radyodan para almazlar ama hayatlarına öyle ya da böyle bakarlar.

Film’de Nejat işlerin oyunluğunu o kadar beğenmesem de  yiğit özşener’in iyi iş  çıkardığını söylemeliyim. Kimileri pornografik film mi izliyoruz diyebilirler o da onların hakkı.  Kaan bir süre sonra bir kıza aşık oluyor hayatı bir süre değişiyor ama sonradan yine eski hayatına dönüyor.
 
Ahu Türkpençe’nin oyunculuğunu da beğenmedim. Ama Yiğit özşener oynadığı filmin hakkını vermiş.  On numara bir film değildi, abartmaya da gerek yok ama benim filme puanım 10 üzerinden 6’dır.

25/03/2011

Yazan:Cem Kurtuluş