Bu kışı ‘kedi villası’nda geçirecek

Bayan Arıza tarafından 10 - Ocak - 2013 tarihinde yazıldı.

Bayan Arıza'dan Not: Kedi sahibesi ve bir hayvansever olarak bu haberi seve seve paylaşmak istedim.

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi'ndeki "kedi villaları"nın 350 sakini, hijyenik ve sağlıklı ortamın keyfini çıkarıyor.

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi’ndeki "kedi villaları"nın 350 sakini, hijyenik ve sağlıklı ortamın keyfini çıkarıyor. Bu keyfi yaşayanlardan biri de 15 kilogram ağırlığındaki sevimli ’Boncuk’…

Boncuk karın keyfini böyle çıkardı.

Boncuk karın keyfini böyle çıkardı.

Sahibi tarafından geçici süreliğine merkeze bırakılan kedi, villanın ikinci kat penceresinden kar yağışını meraklı gözlerle izliyor. Sekiz yaşındaki Boncuk, Bursa’da pazartesi gününden bu yana aralıklarla süren kar yağışını izlemek için gün boyunca camdan ayrılmıyor.

KIŞ BOYUNCA ISINACAKLAR

Belediyenin Veteriner İşleri Müdürü Aysu Altıkardeşler İlman, ’villaların’ özellikle eski tarzlarda yaptırıldığını söyledi. Kedilerin doğal ortam sevdiğine değinen İlman "Kediler, bahçeleri olan doğal ortamları sever. Biz de bunu bildiğimiz için 2006’da hizmete giren merkezimizdeki kedi villalarını eski tarzda yaptırdık. Kış boyunca iç mekanda yanan sobalarımız var. Burada hem sağlıklı, hem de keyifli bir ortamda zamanlarını geçiriyorlar" dedi.

Kaynak: Posta Gazetesi