Anti sevgililer günü

Bayan Arıza tarafından 14 - Şubat - 2012 tarihinde yazıldı.

Kapitalist sistemin ekstralarından biri bugün. Her yerin kırmızı renkle donatılmış olduğundan eminim. 1 TL'lik zavallı gülün fiyatı da 100 TL olacaktır büyük ihtimalle.

İnsanın, sevgilisi olduğunu dünyaya ilân etmesi midir bugünün anlamı(!), sevdiğine olan sevgisini abartılı bir şekilde -adeta şova dönüştürerek- sunması mıdır?

Tüm bu düzenler ve düzenekler bana saçma geliyor. Eşime olan sevgimi, sevgilime olan aşkımı senede bir gün dünyanın gözüne sokarcasına mı sunacağım? Tıpkı diğer abuk günler gibi sevgililer günü de saçma bir şey. Mekânlar bunun için ayarlanıyor, sanatçılar bugün sahne alıyor, her şeyin fiyatı 4-5 katına çıkıyor, esnafın bayram ettiği kesin.

Herkes sevdiğine ne hediye alacağını şaşırıyor, günler öncesinden hediyeler seçiyor, çiçekler, çikolatalar gırla gidiyor. Hediye dediğin sürpriz bir şekilde sunulmalı bence. Bugün hediye alacağını bilen sevgili için hiç sürpriz bir durum sözkonusu değil.

Bence sevgilinize hediye alın, ihtiyacı olan bir şeyi alarak mutlu edin ama bunu 14 Şubat'ta yapmayın, 15 Şubat'ta yapın mesela ya da herhangi bir tarihte. Sürprizler hayatı çekilir kılıyor, klişeler değil.