Dizi: Nowhere Boys

Bayan Arıza tarafından 7 - Haziran - 2018 tarihinde yazıldı.

işte bir Avustralya yapımı bir bilim kurgu, aksiyon, macera dolu Netflix dizisi daha. İsmi Nowhere Boys. Türkçe’ye “Kayıp Evren Çocukları” ismiyle çevrilmiş. Diziyi izleyince manidar bir isim verdikleri anlaşılıyor.

2013-2018 yılları arasında oynamış ve her bölüm 26 dakikalık mini dizi şeklinde. ABC Me kanalında yayınlanmış. Bir sürü ödül almış aslında çocuk dizisi sayılabilecek çıtır çerez bir dizi. Yoklukta gider:)

3 sezonu Netflix’te mevcut. İlk 2 sezon birbirinin devamı şeklinde. 3. sezonda başka oyuncular var ve “Two Moon Rising” denmiş ona da. Şu anda 3. sezon 6. bölümdeyim. İlk 2 sezon çok daha iyiydi. Oradaki oyunculuk da, konu da daha sürükleyici idi.

Bremlin Lisesi’ne giden ve başka türlü arkadaş olmaları mümkün olmayan, birbirlerinden farklı dört genç, çıktıkları bir orman gezisinden, var olmadıkları bir paralel dünyaya dönüyorlar. Kimse onları tanımıyor, sanki hiç varolmamışlar gibi. Sonrasında iki dünya arasında gidip gelmenin bir şekilde yolunu buluyorlar. Bu da zorlu bir süreç. Çocuklardan en sevdiğim Gotik teenage Felix hallediyor büyü işlerini. “Gölgeler Kitabı” ve tılsım tüm bu gidiş-gelişleri sağlayan araçlardan ikisi.

İlk 2 sezonda oynayan veletler:

Adamım Felix’i Dougie Baldwin canlandırıyor. Sam rolünde Rahart Adams, Jake rolünde Matt Testro, sevimli Andy rolünde Joel Lok var. Bir de bu çocuklara engel olan, sürekli çomak sokan cadı Alice rolünde Victorie Thaine ve onun kızkardeşi olan Phoebe rolünde de Yeni Zelanda’lı oyuncu Michala Banas var.

Keyifli, bolca çekirdek yedirten, kimi yerinde güldüren, komik bir teenage dizisi. İzledim gitti işte:)

12 Cevap bulunuyor.

 1. Ayaz Vatansever dedi ki:

  Bencede kadro değişmemeliydi sence kadro değişmesine rağmen diziye decam edeyim mi. Ben 3.sezon 1. Bölümdeyim.

 2. Fatih Yılan dedi ki:

  4.sezonu da var mı acaba dizinin ?

 3. damla balcı dedi ki:

  Maalesef 4.sezon yok

  • ilkim dedi ki:

   ya oyuncuların birdenbire değişmesi çok saçmaydı ben de şu an 3.sezon 6.bölümdeyim ama 2.sezonun sonunda oscarla felix konuşuyodu ya bu fotoğraf henüz gerçekleşmemişse diye sonra ne olucak her şey düzelicek mi hem ellen vardı başlarda nolucak çok merak ediyorum yeni oyuncuları da sevdim heath ve nicco şipliyorum ama çocukların yeri çok daha farklı sam ve mia barışıcak mı nolucak böyle bitiremezler devam ettirmeleri lazım

   • ays dedi ki:

    aslinda mukemmel bir haberim var 2.sezonun devami varmis ama gölgeler kitabi olarak farkli bi film yapmislar onun devami izleyin
    taslar yerine oturuyor yeni kesfettim 🙂

 4. Ariza dedi ki:

  4. Sezon var gibi ama bulamadım ben bulan atsin buraya 3.sezon bence kötüydü

 5. Daiwed dedi ki:

  Dizi bir den bire değişti ! Eski oyuncuları baya sevmiş tim ! İlk önce Sadece oyuncular önce ki oyuncularin yerini aldı zan nettim Galiba öyle değil 3.sezon 4.bölüme geldim önceki bülümlerin de o kayip çocuklar diye bahsedil di ! Umarım konu bağlantısı vardır diye devam ediyorum ! Umarım öyledir yoksa filim başka bişey’e dönüşür !