Dizi: I Am Not Okay with This

Bayan Arıza tarafından 4 - Mart - 2020 tarihinde yazıldı.

Kısa ve öz. Şeker bir dizi. 7 bölüm az geldi sanki. Hep alışmışız dizilerin 10-12 bölüm olmasına. Amerikan dizilerinde daha çok bölüm oluyor. İngiliz, İskandinav dizileri ise genellikle az bölüm oluyor. Dizimizde daha çok bölüm olsa izlerdim.

2. sezon kesin gelir diye düşünüyorum. Zaten öyle bir yerde bitti ki. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Esas kızımız Sydney Novak (Sophia Lillis), babası intihar edince annesi (Kathleen Rose Perkins) ve erkek kardeşi ile beraber yaşamaya devam ediyor. Çok sosyal bir tip değil. Kardeşine ablalık ediyor, annesine ev işlerinde yardımcı oluyor. Annesi çok yoğun saatler çalışan bir garson.

Lisede en iyi arkadaşı ise Dina adında tatlı bir hatun (Sofia Bryant). Bu da futbolculardan biri olan Brad ile çıkıyor (Richard Ellis). Ama Brad de hem başka hatunlarla takılıyor hem de “Dina” elinde olsun istiyor. Sydney durumu seziyor ve bu durumdan hoşlanmıyor. Kaldı ki bizim esas kız en iyi arkadaşını seviyor. Dizinin en sevimlisi ise Stanley (Wyatt Oleff). Kıyafetleri, tarzı, dinlediği müzikler ve samimiyeti ile on numara beş yıldız bir karakter.  Stan de bizim esas kızdan hoşlanıyor. Ama her Netflix dizisinin olmazsa olmazı mutlaka bir LGBT birey oluyor. O da bizim esas kız Sydney.

Gelelim mevzuya, bizim bu kız sinirlenince bazı şeyleri harekete geçirdiğini fark ediyor. Güçlerinden sadece Stan’e söz ediyor. Hatta bunu anlamaya çalışıyorlar birlikte. Ama güçlerinden de çok korkuyor. Ne yapacağını bilemez halde. Nasıl kullanacağını bilemiyor. Maalesef kötü ve karanlık şeyler yapıyor -istemeden de olsa- . Dizinin 7. ve final bölümü ise çok çarpıcı.

Dizideki iç ses yani Sydney olayları kendi açısından da anlatıyor ki ben bu tarz şeyleri çok seviyorum. Aynı mevzu You’da da vardı.

Dizi biraz “The End Of The F***ing World” gibi çünkü yaratıcıları aynı, İngiliz abimiz Jonathan Entwistle gene harika bir iş çıkarmış. Yani Amerikan dizisi gibi değil, biraz İngiliz havası olmuş dizide ki bu iyi bir şey kanımca.

Ben sevdim. İstanbul trafiğinde 2 günde bitti.