Vavien

Bayan Arıza tarafından 6 - Mayıs - 2011 tarihinde yazıldı.

Türk sineması adına bugüne dek yapılmış en iyi işlerden biri Vavien. Filmin yönetmeni Yağmur ve Durul Taylan biraderler. Filmin senaryosu Engin Günaydın'a ait ve kendisi aynı zamanda Binnur Kaya ile başrolü paylaşıyor.

2009 yapımı bu lezzetli filmin türüne gelince, gerilim demek hiç yanlış olmaz sanırım. Aslında yer yer mizah öğelerini de görmek mümkün, bu bağlamda film kara mizah olmuş.

Film, bugüne dek çekilmiş Türk filmlerinden senaryosu, oyunculukları ve kurgusu ile hemen ayrılıyor. Öncelikle oyunculuklara şapka çıkarmak gerek. Binnur Kaya'yı ya da Engin Günaydın'ı hep komedilerde izlediğimiz için bu film bize onların ne kadar usta oyuncular olduklarını da gösteriyor, özellikle de Binnur Kaya canlandırdığı "Sevilay" karakteriyle takdir-e şayan.

Filmde, Engin Günaydın "Celal" karakteriyle karşımıza çıkıyor. Celal, Sevilay ile evlidir ve son derece mutsuzdur. Bu mutsuzluğa son vermek için inanılmaz bir plan yapar, her şey yolunda gibi gitse de sonunda bir sürpriz karşısına çıkar. Çok fazla spoiler vermek istemiyorum.

Binnur Kaya ve Engin Günaydın'dan başka, Settar Tanrıöğen'de çok iyi oynamış, diğer oyuncular arasında İlker Aksum ve Serra Yılmaz da var.

Bu mükemmel filmi mutlaka izleyin. Film boyunca yerinizden kıpırdayamayacak ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.