Suits

Bayan Arıza tarafından 27 - Eylül - 2012 tarihinde yazıldı.

İki sezonu da bitirdikten sonra Suits hakkında birkaç satır yazmaya karar verdim.

2011 yapımı bu muhteşem dizinin yaratıcısı Aaron Korsh. Kendisini Everybody Loves Raymond (1996) ve Just Shoot Me! (1997) dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Dizi, iş bitirici avukat Harvey Specter (Gabriel Macht) ve yardımcısı Mike Ross (Patrick J. Adams)'un maceralarını anlatıyor. Suits, bu iki harika oyuncunun yanısıra Rick Hoffman'ın muhteşem bir şekilde canlandırdığı Louis Litt karakteri ile tavan yapıyor.

Harvey Specter avukatlık camiasında çok bilinen, kendi çizgisi olan, süper takımlar giyen, gayet cool, havalı, sözünü esirgemeyen, Aston Martin kullanan ve tarzı olan bir avukat. Hayran olmamak elde değil. Mike ise sözde Harvard mezunu, çok zeki ve fotografik hafızası 1500 olan bir karakter.

Suits, son derece keyifli ve sürükleyici bir dizi. Dizide bir sürü hukuk terimi geçmesine rağmen bağımlısı yapıyor sizi adeta. 42-43 dakika boyunca sizi esir ediyor ama çok keyif alıyorsunuz izlerken.

Dizide şirketin sahibesi olan Jessica Pearson yani Gina Torres de muhteşem bir oyunculuk çıkarıyor. Ayrıca Harvey'in sekreteri, her şeyi olan Donna Paulsen'i canlandıran Saray Rafferty de süper hiper oynuyor. Oyuncular gerçekten de harika seçilmiş. En itici karakter gibi görünen Louise Litt bile bence çok sevimli. Bir de Mike'ın yanık olduğu Rachel Zane (Meghan Markle) var.

Dizimiz Manhattan'daki bir avukatlık bürosunda geçiyor. Bizi adeta avukatların dünyasına davet ediyor.

Her bölümde farklı bir olay çözülüyor gibi görünse de dizi süreklilik arzediyor. Baştan sona keyifle izleyeceğiniz bu harika diziyi tavsiye ediyorum.