Dizi: Somewhere Between

Bayan Arıza tarafından 12 - Ekim - 2018 tarihinde yazıldı.

Klişe görünen ama yine de kendini izlettiren bir gerilim, polisiye dizisi daha. İsmi Somewhere Between. 24 Temmuz’da ilk bölüm, 25 Temmuz’da 2. bölüm olarak ABC kanalında yayınlandı. Sonrasında da Netflix aldı. Tek sezon, 10 bölüm.

Çekimleri Kanada’nın Vancouver şehrinde tamamlanan dizinin yapımında ABC’ye eşlik eden yapım şirketleri ise ITV Studios America ve Kanada menşeli Thunderbird Entertainment.

Başrolde Jennifer Lopez’i çağrıştıran güzel kadın Paula Patton var, “Laura Price” adında bir haberciyi oynuyor. Esas oğlanımız ise polislikten atılma Nico Jackson’ı canlandıran Devon Sawa ki oyunculuğu etkileyici. Bir de afacan bir kız çocuk oyuncu var. Aria Birch. Laura’nın 8 yaşındaki kızı Serena’yı oynuyor ki zaten dizi bunun üzerine kurulu. Laura’nın eşi Tom Price rolünde J.R. Bourne oynuyor. Yaratıcısı ise Stephen Tolkin. Dizi Güney Kore dizisi “God’s Gift: 14 Days”den uyarlama sayılabilir. Efenim konusu da şöyle;

Dizimiz Laura Price isimli bir kadını merkezine alıyor. Eşi ve kızı ile süregelen mutlu bir hayatı olan Laura için işler bir anda değişmiştir. Yaşadığı şehirde dehşet saçan bir seri katilin son kurbanı biricik kızı Serena olmuştur. Serena’nın ölümüyle dünyası kararan ve bir türlü toparlanamayan Laura, kızının ölümünden 3 ay sonra sonra intihar etmeye karar verir. Aynı anda aynı yerin birkaç metre uzağında eski bir dedektif olan Nico da okyanusa atılıp öldürülmek üzeredir.

İki eylem de gerçekleşir fakat iki kahramanımız da ölmez. Sudan çıktıklarında ise kendilerini 5 Nisan Çarşamba gününde, Serena’nın ölümünden tam 8 gün öncesinde bulurlar. Bakalım Laura eline geçen bu mucize fırsatı değerlendirerek yazılmış tarihi değiştirip kızının hayatını kurtarabilecek midir yoksa tarih yeniden tekerrür mü edecektir?

Bendeniz bu türün müdavimlerinden biri olarak soluk soluğa izledim. Tavsiye ederim.