Salon’da yeni yılın ilk konserleri

Bayan Arıza tarafından 11 - Ocak - 2013 tarihinde yazıldı.

Müzik dünyasının önemli isimlerini sahnesine taşıyan Salon, 2013 yılında da yurt dışından ve ülkemizden güçlü isimlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Kanadalı ikili Trust, Kim Ki O’nun da sahnede olacağı bir “synthpop” gecesinde 11 Ocak Cuma, Melis Danişmend ise yeni albümünün tanıtım konseriyle 12 Ocak Cumartesi Salon’da olacak.

Kanadalı Synthpop grubu Trust, Kim Ki O ile birlikte Salon’da

11 Ocak Cuma, 21.30
 
Torontolu müzisyen Robert Alfons’un “alter egosu” Trust, 11 Ocak Cuma akşamı 21.30’da Salon’da… Robert Alfons’un, Austra’dan Maya Postepski’nin katılımıyla, 2009 yılında oluşturduğu Trust, ilk single’ları "Bulbform" ve "Candy Walls"ı 2011 yılında yayımladı. İlk albümü TRST’yi Şubat 2012'de piyasaya çıkaran Trust, hem albümle hem de albümden sonra çıkardığı başarılı remix’lerle büyük beğeni kazandı.
 
Crystal Castles, Austra ve Hercules and Love Affair gibi gruplarla sıklıkla aynı sahneyi paylaşan Trust’ın İstanbul konseri öncesinde ve sonrasında, DJ setin başında The Great Moon Hoax yer alacak. Kim Ki O’nun ise ön grup olarak yer alacağı Trust konserinin biletleri 25 TL (ayakta) ve 15 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.
 
Melis Danişmend, yeni albümünü ilk defa Salon’da çalıyor
12 Ocak Cumartesi, 22.30
 
2010 yılında çıkardığı ilk solo albümü Daha Az Renk’le özel bir dinleyici kitlesi edinen Melis Danişmend, iki yıl aradan sonra yayımlamaya hazırlandığı yeni albümünün ilk konseriyle, yine Salon sahnesinde… Türkiye alternatif müzik sahnesinin başarılı kadın vokallerinden Melis Danişmend, söz ve müzikleri kendisine ait olan ve bu kez davulun da yer aldığı yeni albümü Biraz Gülmek İstiyordum’dan parçaları 12 Ocak Cumartesi gecesi 22.30'da ilk kez Salon takipçileri için seslendirecek.
 
Salon sahnesinde Melis Danişmend'e Faruk Kavi (akustik ve elektrik gitar), Emre Ataker (piyano, klavyeler ve davul), Ozan Öner (basgitar), Burak Gürpınar (davul) ve Gülşah Erol (çello) eşlik edecek. Konserin biletleri 25 TL (ayakta) ve 15 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.
 
Salon etkinliklerinin biletleri Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir. Lale Kart sahipleri, biletlerini %25’e varan özel indirimlerle temin edebiliyor. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Salon gişesi pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.
 
Kaynak: Milliyet